Останніми роками навчання студентів у Державному університеті телекомунікацій, як про це неодноразово зазначалося, зазнало значних змін. Такі трансформації зумовлені втіленням інноваційного змісту навчання в освітній процес. Так, інноваційна складова навчання здобувача вищої освіти за різними освітньо-професійними програмами в Університеті передбачає:
- фахову підготовку з 1-го, а не з 3-го курсу, як в більшості українських вузів, що дає можливість студентам всебічно і ґрунтовно вивчати фахові дисципліни та розширювати кругозір;
- поглиблене вивчення англійської мови протягом усього періоду навчання;
- поглиблена практична та фахова підготовка (понад 50% занять складають практичні заняття; 25% – дисципліни загальної підготовки; 75% – дисципліни професійної підготовки (37,5% – за фахом, 37,5% – за спеціалізацією)). Таке відсоткове співвідношення зумовлене сучасними вимогами ринку праці, за якими фахівцеві необхідно не тільки вміти застосовувати теоретичні знання на практиці, а й творчо, креативно мислити, самостійно приймати рішення та брати відповідальність за них;
- для забезпечення якості проведення занять в Державному університеті телекомунікацій створено низку навчально-практичних лабораторій, які працюють на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедр та сучасних програмно-апаратних комплексів, програмного забезпечення, що дає широкі вектори для працевлаштування випускникам вишу. Саме завдяки цій складовій в Університеті можливе здійснення якісного освітнього процесу.
Адже сьогодення вимагає нових освітніх підходів, що передбачають не лише традиційні форми навчання, а й використання інтерактивної освіти.
Розуміючи це та крокуючи в ногу з часом, викладачі кафедри документознавства та інформаційної діяльності активно застосовують у своїй педагогічній роботі інтерактивні форми та методи навчання. А цього тижня провели чергове засідання науково-методичного семінару, присвячене розгляду особливостей сучасної інтерактивної освіти для студентів-документознавців.
На засіданні було розглянуто низку питань, серед яких:
- інтерактив як методична інновація;
- інтерактивні форми роботи зі студентами-документознавцями;
- формування комунікативної компетентності документознавців шляхом використання інтерактивних методів навчання;
- просторові моделі в інтерактивному середовищі (на прикладі дисциплін документознавчого циклу);
- групове інтерактивне навчання тощо.