Сьогоднішній студент, знайомий з дитинства з комп'ютерними технологіями, екранною культурою, переважно не задовольняється традиційними методами навчання. Сучасна динамічна молодь краще сприймає навчальну інформацію та опановує професійні компетенції в ігровій формі.
Рольові ділові ігри – найбільш універсальний вид інноваційних технологій в освіті. Суть їх у вирішенні певного питання через розігрування студентами визначених викладачем ролей, конкретних життєвих ситуацій. Ділові рольові ігри створюють нові можливості в навчанні. Дозволяючи радикально скоротити час накопичення соціального досвіду, перетворюють теоретичні знання на практичні навички та компетенції студентів, розвивають мислення, здатність приймати рішення. Ділова гра є також засобом моделювання різних умов професійної діяльності через пошук нових способів її виконання. Вона дозволяє учасникам зрозуміти, як поводитися в певній ситуації, створює певний емоційний настрій студентів, суттєво активізуючи процес навчання.
На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності студенти І-ІІ курсів, що навчаються за освітніми програмами "Документознавство та інформаційна діяльність", "Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю", у кінці семестру взяли участь у низці ділових рольових ігор. Особливо цікаво вони проходили з дисципліни «Конфліктологія та теорія переговорів (в т.ч. дипломатичний протокол і етикет)». Це такі інноваційні ділові ігри, як: «Скарга», «Конфліктні ситуації», «Фрустрація в ділових відносинах», ситуаційно-рольові ігри: «Переговори», «Двосторонні переговори», «Переконуюча комунікація», «Точка зору».