Кожна людина хоче бути економічно незалежною. Це нормально й правильно. Завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій Світлана Петькун разом із партнерами з Національно банку України організувала для студентів першого курсу, що вчаться за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», навчальну екскурсію до Музею грошей.
Це освітньо-культурний центр, що знайомить з історією зародження й розвитку грошових відносин на території України з найдавніших часів до сьогодення та підвищує рівень фінансової грамотності відвідувачів. Музей офіційно відкрито 24 березня 2004 року, проте формування колекції розпочалося ще в 1989 році. Сьогодні вона налічує понад 13 000 експонатів.
Студентів-документознавців та аналітиків зацікавила історія грошового обігу на території нашої держави від доби бронзи до сучасності. Багато запитань у першокурсників викликало походження національної валюти – гривні - від лічильно-вагової одиниці ІХ ст. та срібного зливка ХІ – ХІІІ ст. до перших гривень Української Народної Республіки (1917 – 1920 рр.) і сучасних грошей.
Найбільшу увагу студентів привернула колекція пам’ятних монет України, які випустив в обіг Національний банк України.
Такі інформаційно-навчальні екскурсії вчать майбутніх спеціалістів - інформаційних аналітиків та діловодів, як приймати фінансові рішення, керувати статками та вести бюджет, у цілому підвищують фахову грамотність.
Незабутні враження залишилися в студентів після відвідання Музею грошей Національного банку України.