Студенти 1 курсу, що вчаться за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», Державного університету телекомунікацій відвідали лекційне заняття з фаху в Національному банку України.
В одному із залів, де проводять засідання робочих груп, лектор − начальник відділу офіс-адміністраторів Департаменту забезпечення діяльності НБУ Тетяна Гриценко – ознайомила з історією, структурою відділу офіс-адміністраторів, посадовими обов’язками його працівників й особливостями функціонування цього підрозділу.
Так, пані Тетяна розповіла, що референти, діловоди й літредактори створюють фактично імідж банку: укладають документи згідно з дорученнями голови НБУ та його заступників, ведуть документування засідань Правління банку, займаються архівною діяльністю в системі НБУ, співпрацюють з підрозділами Кабінету Міністрів України.
Офіс-адміністратори відділу створюють як паперові, так і електронні документи. Перевага під час працевлаштування надається документознавцям, які вміють працювати в системі електронного документообігу «Аскод» - новітнього програмного забезпечення. У Державному університеті телекомунікацій студентів навчають працювати саме з цим програмним забезпеченням, яке надає фірма-партнер - Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс». Тільки офіс-адміністратори цього відділу мають право на роботу з інформацією обмеженого доступу.
Фахівці, що обіймають посади помічників-комунікаторів, відповідають за внутрішні (господарські) та зовнішні телефонні комунікації.
Діловоди, які працюють у бібліотеці документів, обробляють не лише паперову, а й електронну документацію. Інформація зберігається як про первинний документ, так і зміни, які до нього вносилися.
Також начальник відділу офіс-адміністраторів Департаменту забезпечення діяльності НБУ розповіла про перспективи відкриття нових відділів, де чекають на прихід молодих кваліфікованих фахівців.
Лектор зацікавила перевагами проходження стажування студентів-документознавців та аналітиків Державного університету телекомунікацій у Національному банку України та можливостями їх подальшого працевлаштування.
Лекційне заняття супроводжувалося змістовною презентацією.
По закінченні лекції в студентів було багато запитань до доповідача: за якими критеріями приймають на роботу молодого спеціаліста? Яка заробітна плата в офіс-адміністраторів? Із якого курсу можна приходити на стажування? Чи буде перевагою знання іноземної мови? (на що пані Тетяна повідомила, що для працівників НБУ організовані курси для підвищення рівня знань англійської мови) та ін.
Відбулося змістовне інноваційне заняття. Студенти першого курсу пересвідчилися, що знання, які здобувають в Державному університеті телекомунікацій, – це місток у цікавий світ професій – діловодів, офіс-адміністраторів, літредакторів, комунікаційних аналітиків.