На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності відбувся плановий науково-методичний семінар «Креативні підходи в сучасній освіті», покликаний удосконалити методи викладання з навчальних дисциплін для студентів Державного університету телекомунікацій.
У ході обговорення актуального питання викладачі кафедри акцентували, що при наявності низки сучасних освітніх методів, слід демонструвати власний креативний підхід. Адже вчити креативно й креативності можна тільки завдяки власному саморозвитку викладача. Сучасний науково-педагогічний працівник не може викладати один і той самий курс упродовж кількох років поспіль – він зобов’язаний не тільки навчати, але й вчитися: переглядати та адаптувати навчальні плани, додавати сучасні кейси, удосконалювати лекційний матеріал тощо.
Необхідно прислухатися до студентів та ставати більш мобільними, акцентувати увагу на прикладній стороні знань; обмінюватися досвідом з іншими колегами, брати активну участь у вітчизняних та закордонних конференціях, симпозіумах, круглих столах, тренінгах тощо; освітні програми повинні бути зорієнтовані на сучасний ринок праці; необхідно бути не просто викладачем, а модератором студентської креативної спільноти…
Ці та інші питання креативних освітніх підходів викликали не тільки жваву та цікаву дискусію серед викладачів кафедри документознавства та інформаційної діяльності, а й обов’язково будуть застосовані у викладанні дисциплін, закріплених за кафедрою! Тим більше, що інноваційний зміст навчання в Державному університеті телекомунікацій передбачає обов’язкове використання креативних методик.