Знання іноземної мови – один із вагомих чинників для працевлаштування на високооплачувану посаду. Чому? Тому що Україна відкрита для взаємоспівпраці, обміну досвідом, культурними цінностями з іншими державами світу. Також в Україні функціонує багато іноземних фірм, державних представництв, які зацікавлені в українських фахівцях, що володіють іноземною мовою, зокрема спеціалістах із документознавства, аналітичної діяльності, секретарях-референтах, які могли б здійснити швидкий та якісний переклад ділових паперів, узяти участь у переговорах із іноземними партнерами.
Згідно з розпорядженням ректора Державного університету телекомунікацій доценти кафедри документознавства та інформаційної діяльності викладають ряд навчальних фахових дисциплін англійською мовою: "Спічрайтинг та копірайтинг" (доц. Т. М. Сидоренко), "Інформаційний аналіз та консалтинг" (доц. Р. В. Аташкаде), "Організація діяльності інформаційних установ" (доц. В. І. Качмала).
Під час занять студенти поглиблюють навички з граматики англійської мови, вдосконалюють говоріння, оволодівають міжнародною фаховою термінологією, моделюють професійні англомовні ситуації з використанням мовних конструкцій, зворотів, лексики згідно з обраною спеціальністю. Це важко, але цікаво.
Викладачі цих дисциплін зауважують, що процес підготовки до таких занять займає значно більше часу, ніж до будь-якої іншої пари: треба знати методику викладання іноземної мови, мати відповідний роздатковий матеріал, аудіо- та відеозаписи, завдання мають бути обов’язково різнорівневі, бо в студентів неоднаковий рівень знання англійської мови. Але самі студенти погоджуються, що такі заняття мають позитивний ефект, часто вносять свої побажання, які б теми з англійської граматики хотіли повторити, навіть із задоволенням і впевненістю, що все вдасться (на те вони й студенти), беруться за написання наукових статей іноземною мовою.
Learn the English. It is necessary!