Сьогодні в Україні відбуваються справжні «колапси» в інформаційному просторі. Електронізація багатьох процесів, сервісів та послуг в державному та комерційному секторах перевищила всі сподівання й щоденно підтверджує свою доцільність. Паперове діловодство з його затратним бюджетом (закупівля паперу, обслуговування друкувальної техніки) відходить у минуле.
Що таке електронний документообіг? Це процес обміну документами між установами з допомогою мережі комп’ютерів. Таким чином зникає необхідність вручну розмножувати документи, відстежувати їх переміщення всередині організації, контролювати порядок передавання конфіденційної інформації. На всіх таких ділових паперах ставлять унікальний електронно-цифровий підпис, який не можна підробити. А зберігання документів на захищених серверах унеможливлює факт їх фізичного знищення
Сьогодні успішно впроваджені системи електронного документообігу у Верховній Раді України, Київській міській державній адміністрації, Генеральній прокуратурі України, усіх обласних державних адміністраціях, у банках, більшості приватних структур.
Отже, зараз підготовка фахівців з електронного документознавства нагальна. Спеціалісти цього напрямку завжди будуть затребувані на ринку праці.
Нині в Україні функціонують різні системи електронного документообігу: “АСКОД”, “ДІЛО”, “Megapolis.DocNet”, “DIRECTUM”, “М.Е.Doc”, “1С:документообіг”, “SX-Government”, “Optima-WorkFlow” та інші.
Однією з перспективних систем електронного документообігу є “АСКОД”, який ефективно функціонує в Адміністрації Президента України, у Національному банку України, у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, у Державній агенції автомобільних доріг України та інших установах. Саме з цією системою електронного документообігу знайомлять студентів Державного університету телекомунікацій, що навчаються за спеціалізаціями "Документознавство та інформаційна діяльність", "Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю". До послуг майбутніх фахівців навчально-практична лабораторія "Віртуальний офіс", обладнана новітньою комп’ютерною апаратурою з ліцензійними продуктами, наданими Центром комп’ютерних технологій “InfoPlus”. Тут студенти набувають практичних навичок роботи з електронними системами документообігу.
Усіх, хто бажає дізнатися більше про особливості вивчення системних програм електронного документообігу, запрошуємо на екскурсію до Державного університету телекомунікацій, зокрема навчально-практичну лабораторію "Віртуальний офіс" (518 каб.).