Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Рольові ігри на уроці англійської мови

12:32, 28-12-2018

Інноваційні процеси в освітньому просторі спрямували технології навчання на розвиток індивідуальності майбутніх фахівців.

Одним із основних завдань викладацького складу ВНЗ є формування у студентів відповідних професійних умінь і навичок, а також мотивації до майбутньої професійної діяльності. Отож, однією із ефективних форм навчання, яка може допомогти студенту засвоїти певний матеріал — це є рольова гра.

Рольова гра — це форма організації колективної навчальної діяльності на уроці англійської мови, яка має на меті формування і розвиток мовних навичок та умінь в умовах максимально наближених до умов реального спілкування. Вона активно використовується у навчанні.

В одній із груп нашого університету, а саме в групі ПД-14  одна із таких ігор на уроці англійської мови є “What’s my problem?” (У чому моя проблема). Ця гра містить елемент несподіванки, а отже мова є спонтанною та непідготовленою, студенти розмовляють ніби вони щойно зустріли свого партнера, тобто в реальних умовах. На стікерах пишуться різні професійні проблеми, а потім листочки у випадковому порядку роздаються студентам. Вони спілкуються і запитують один одного: Куди мені звернутися? Що мені потрібно зробити, щоб позбутися цієї проблеми? При цьому ніхто не може називати саму проблему, студенту потрібно на основі порад зрозуміти в чому саме полягає його проблема.

 

Рольова гра відрізняється від інших форм навчання тим, що дозволяє студентам спробувати свої сили в конкретних ситуаціях. Саме під час гри розвиваються навички аудіювання, закріплення визначеної професійної лексики на основі раніше вивчених правил фонетики, граматики, збільшується діапазон термінологічної лексики за фахом. Гра також являє собою ситуативно-варіативну вправу, в яких створюється можливість для багаторазового повторення мовного зразка в умовах, наближених до реального мовного спілкування.

Отже, рольові ігри позитивно впливають на студентів у вивченні іноземної мови. Вони сприяють засвоєнню лексичного матеріалу, покращенню навичок усного мовлення та вміння швидко реагувати у реально-професійних\стресових ситуаціях. Навчання через дію – один з ефективних способів навчання і набуття досвіду. Власні переживання запам’ятовуються дуже яскраво і зберігаються тривалий час.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Технології цифрового розвитку
Спеціалізація: Технології цифрового розвитку
Переглядів: 11 503