ЄВРОПЕЙСЬКА ОСВІТА В КОНТЕКСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ: ПЕРЕДОВИЙ ДОСВІД І ГЛОБАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ СЛОВАЧЧИНИ ТА ЧЕХІЇ (за результатами стажування) (ЧАСТИНА 1)

10:50, 29-11-2018

Моє стажування, викладача кафедри Іноземних мов, у дві дружні країни Чехію та Словакію здивувало своїм доброзичливим ставленням місцевих жителів і вразило в саме серце дивовижними краєвидами.

Подорож відбувалася шляхами відомого словацького педагога, вченого, спеціаліста з народного господарства, юриста, державного та громадського діяча, засновника та першого ректора Санкт-Петербурзького університету, засновника Київського університету святого Володимира. Такою обдарованою та незвичайною людиною був Міхал Балудянський.

Стажування відбувалося за програмою Академічного співтовариства Міхала Балудянського в місті Кошице, Словаччина і включало відвідування декількох університетів. За свою роботу співтовариство отримало декілька нагород, але особливо цінні почесні грамоти та дипломи Міністерства освіти і науки України (за особистий творчий внесок в удосконалення процесу навчання та виховання молоді; за значний особистий внесок і багаторічну, сумлінну та творчу працю, вагомі заслуги в розширенні та поглибленні співробітництва України в галузі освіти і науки; за міжнародне  співробітництво в галузі освіти і науки; за активну участі у форумі «Інноватика в сучасній освіті» в розділі міжнародні зв’язки).

Основними напрямками даного співтовариства є:

• дослідження життя та діяльності Міхала Балудянського і знайомство з ним для широкого кола людей;
  • організація міжнародних конференцій для викладачів і студентів;
  • поїздки місцями життєвого шляху Міхала Балудянського;
  • видання наукового журналу «Scientific Letters of Academic Society of Michal Baludansky» та видання підручників і книг.

Знайомство з провідними вузами почалося з дослідження нових й інноваційних методів навчання та відвідування університету імені Томаша Баті в місті Злін, Чехія та ознайомлення з його матеріально-технічною базою, дистанційною формою навчання, її перевагами та недоліками. Цікавим є те, що заочної форми навчання іноземних мов вже не існує. І це дійсно правильне рішення, бо вивчення іноземної мови потребує постійних консультацій у досвідчених викладачів.

Чехи пишаються своїм «батьком» чеської легкої промисловості та в торговельному центрі Baťa можна знайти товари фірми Baťa (Батя), яка і досі є однією з великих компаній з виробництва взуття.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси