Вивчення англійської мови – процес творчий. Чим більше ви використовуєте яскравих, незвичайних, кумедних способів запам’ятовувати нові слова, тим міцніше вони осідають у пам’яті, і тим більше їх там поміщається. Розповімо про такі способи.
Цей популярний герой зробив всесвітньо відомим метод запам’ятовування за допомогою «палаців розуму» (або «палацу пам’яті» – якщо так більше подобається). Оберіть приміщення, яке вам знайоме до найдрібніших деталей. Якщо немає такого приміщення, і ви звикли не звертати увагу на те, що вас оточує, – терміново займіться вивченням власної квартири. Коли зможете, закривши очі, точно назвати, де що знаходиться і як виглядає, приступайте до власне запам’ятовування нових слів. Створюєте для кожного образ – і ставите його в будь-яке місце свого «палацу». Щоб згадати потрібне слово, досить потім буде заглянути у свій палац пам’яті і знайти в ньому «той самий» образ.
Метод ідеально підходить для тих, хто вже веде щоденник. Просто поміняйте «налаштування» – описувати все, що трапилося з вами за день, англійською мовою. Це не буде легко, особливо спочатку: потрібно не раз (і не два) заглянути в словник. Але через 10 «заглядань» з певними проміжками часу слово вже буде саме спливати в пам’яті. Переваг у методу багато: інтервальне запам’ятовування, використання відразу всіх каналів сприйняття інформації, освоєння побутового, повсякденного лексикону, постійне «підживлення» новими словами, навички думати відразу англійською мовою.
Якщо будь-яке складне англійське слово ніяк не хоче оселитися у вас в голові – зіграйте в «Словобір». Випишіть його на папері і складіть з його букв якомога більше нових англійських слів. Ви і не помітите, як слово запам’ятається. Можна пробувати складати анаграми або придумувати шаради з словами.
Коли ви востаннє сміялися під час навчання? Вивчення англійської мови іноді може бути досить нудним, але невелика розрядка у вигляді перегляду комедійного ролика може все змінити і перетворити заняття на щось особливо захоплююче!
Джоуї (з «Друзів») вивчає англійську https://www.youtube.com/watch?v=sJUdpoo3yq
Пам’ятайте: вчити слова і вивчати мову не одне і те ж! Багатий словниковий запас допоможе вам відчувати себе впевнено в діалогах, не «зависати» і не червоніти від марних спроб згадати шукане слово. Але без граматичних конструкцій, розуміння структури мови та її нюансів все-таки не обійтися.