До проблеми труднощів написання і вимови англійських слів у процесі викладання іноземної мови

15:49, 01-11-2016

У різний час пуристи прагнули очистити англійську мову від запозичень з французького, латинського та інших мов, що становлять більше половини англійської лексики, і замінити їх споконвічно англійськими словами. Одне з гасел, створених англійськими пуристами, звучало так: «Avoid Latin derivatives; use brief, terse Anglo – Saxon monosyllables». За іронією, проте, в даному гаслі було всього лише одне англосаксонське слово – Anglo - Saxon; всі інші слова запозичені. Написання і вимова англійських слів з часом відійшли далеко від одного. Тому в англійській мові той самий звук може передаватися безліччю різних способів і, навпаки, та сама буква або поєднання букв може виражати зовсім різні звуки (або поєднання звуків). Це викликає складнощі у студентів, особливо при написанні завдання та читання. Студенту необхідно збільшувати свій словниковий запас.

Так, існує одинадцять способів передачі довгого голосного [i:] - е (me), ee (fee), еа (sea), ie (field), еi (conceive), i (machine), ey (key), ау (quay), eo (people), oe (subpoena), ае (Caesar). Буквосполучення ough може позначати вісім різних звуків - [ou]] (though), [u:] (through), af (tough), [of] (cough), [ap] (hiccough), [au] (plough), [е] нейтральне (thorough), [о:] (brought).

Джордж Бернард Шоу, показуючи повну нелогічність англійської орфографії, придумав нове написання для слова fish, заявивши, що це слово можна написати як ghoti: адже буквосполучення gh може давати звук [f] (як в слові enough), о - звук [i] (як в слові women), а ti - звук [sh]] (як в слові nation).

Освітня програма: Комп’ютерні науки

За освітньою програмою Комп’ютерні науки, спеціальність 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні виконувати функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування комп’ютерних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, сервери і бази даних, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Освітня програма: Комп’ютерні науки