З 30 вересня по 25 жовтня студенти магістерської освітньої програми з управління інформаційною та кібернетичною безпекою проходять науково-дослідну практику, яка є передостаннім етапом перед захистом кваліфікаційних магістерських робіт.
Науково-дослідна практика з відривом від навчання триває протягом чотирьох тижнів і має на меті забезпечити удосконалення вмінь і навичок самостійної науково-дослідної роботи із застосуванням обраної методики, що формує теоретичної основи й наукової спрямованості індивідуальних дослідницьких робіт на здобуття кваліфікації магістра з кібербезпеки та захисту інформації.
Завдяки тісній співпраці з компаніями-партнерами, що є потенційними роботодавцями випускників, студенти мають змогу пройти науково-дослідну практику на базі провідних організацій і підприємств галузі ІТ. У цьому році активну участь в організації практик відіграло Управління протидії кіберзлочинам в м. Києві, де практикуються близько 20 студентів.
Слід відзначити, що студенти не тільки успішно виконують свої безпосередні завдання, пов’язані з науково-дослідною діяльністю і підготовкою магістерських робіт, але й долучаються до волонтерської діяльності, беручи активну участь у соціальному проєкті «Брама». Проєкт реалізується за підтримки кіберполіції і має на меті поєднання зусиль громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
У рамках проєкту студенти були поінформовані про поширені схеми шахрайств в мережі, типові зразки фейків, які просуває противник у національному медіапросторі, та отримали поради щодо підвищення медіа- та кіберграмотності.
Водночас, основним внеском наших студентів у досягнення мети проєкту щодо протидії дезінформації та незаконному контенту є можливість повідомити про джерела неприйнятного контенту і надіслати скарги. Завдяки таким масовим діям досягається блокування джерел, які поширюють антиукраїнську пропаганду та неправдиву інформацію, оприлюднюють фейки з метою маніпулювання громадською думкою.
Участь студентів кафедри Управління кібербезпекою та захистом інформації у соціальному проєкті «Брама» не тільки посилює їхні професійні знання і навички, але і свідчить про їхню активну громадянську позицію і високу мотивацію щодо вирішення нагальних проблем вітчизняного медіапростору.