Вивчення дисципліни «Теорія соціально-економічних систем держави» є важливою складовою фундаментальної професійної освіти за фахом 281 - «Публічне управління та адміністрування».
У сучасному мінливому світі сприйняття нового і адаптація до соціально-економічних, політичних, технологічних змін, а також передбачення майбутнього розвитку стають важливим чинником життєздатності соціальних систем.
Актуальність визначення перспектив розвитку вітчизняної економіки як життєздатної соціально-економічної системи зумовлена посиленням соціальних і економічних криз. Так, одним з ключових факторів спаду економіки держави став карантин, у зв'язку з пандемією коронавируса COVID-19 і припинення діяльності цілих секторів економіки. Викладачі кафедри допомагають першокурсникам розібратися в тому, як вплинула ця ситуація на вітчизняну промисловість та на базові сегменти індустрії.
Оволодіння дисципліною першокурсниками розширює їх державно-управлінський світогляд, знайомить їх з науковими традиціями соціально-економічних теорій, течій, забезпечує оволодіння методологією, категоріальним апаратом, культурою і технікою соціолого-економіко-теоретичного мислення, прищеплює навички творчого, системного осмислення складних і суперечливих соціально економічних проблем на різних етапах еволюції суспільства.
Першокурсники кафедри Публічного управління і адміністрування за недовгий термін навчання усвідомили загальну логіку розвитку теорії соціально-економічної системи держави як єдиного, закономірного, цілісного і одночасно поліструктурного процесу пізнання завдяки високому рівню своїх інтелетуальних здібностей (про що свідчать дуже високі рейтинги ЗНО наших студентів при вступі на цю спеціальність) та професійній майстерності викладачів кафедри.