Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” в Державному університеті телекомунікацій (далі – Університет) є інноваційною та затребуваною на ринку освітніх послуг завдяки наявності освітніх компонент, що забезпечують отримання студентами знань, умінь та навичок у сфері антикризового державного та публічного управління.
На формування у здобувачів освітнього ступеня “бакалавр” зазначених компетенцій спрямовано опанування навчальних дисциплін обов’язкового циклу підготовки – «Моделювання та інформаційні технології прийняття управлінських рішень» (доц. Лук’янов О.П.) та «Публічне управління в умовах кризових ситуацій» (проф. Андреєв С. О.), які викладаються для другого курсу. Унікальність даних навчальних курсів зумовлена їх міждисциплінарним змістом (шляхом поєднання окремих питань з теорії державного управління, теорій прийняття рішень в умовах не визначеності, цивільної оборони та цивільного захисту, забезпечення національної безпеки, антикризового менеджменту), а також тісним зв’язком із антикризовою практикою діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.
Чималий інтерес у студентів 2 курсу спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” до вивчення питань теорії та практики антикризового публічного управління було підтверджено результатами їхнього опитування національними експертами Національного агентства з питань забезпечення якості вищої освіти під час акредитації згаданої вище освітньо-професійної програми у березні 2020 року.
Вивчаючи тему «Держава як головний інститут публічного управління в умовах кризових ситуацій» здобувачі мають можливість ознайомитися із головними функціями та завданнями держави у сфері запобігання та подолання різноманітних криз, основними механізмами державного антикризового управління, а також із викликами та загрозами, що чинять глобалізаційні процеси на державні системи цивільного захисту та їхні аналоги.
Лекція на тему «Зарубіжний досвід публічного управління в умовах кризових ситуацій» ґрунтовно висвітлює прогресивний досвід розвинених зарубіжних країн (США, Великобританії, Німеччини, Італії, Франції та інших) у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій різноманітного характеру (техногенних, природних, воєнних, соціальних).
Як показала практика функціонування українського суспільства та держави у 2020 році в режимі фактичного надзвичайного стану (після запровадження Урядом карантину у зв’язку із поширенням коронавірусу COVID-19), професійне навчання в Університеті здобувачів вищої освіти за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” з питань публічного управління в умовах кризових ситуацій є надзвичайно актуальним з практичної точки зору.
Таким чином, можна обґрунтовано стверджувати, що за результатами опанування навчальних дисциплін студенти Університету спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” отримають беззаперечні конкуренті переваги на ринку праці, оскільки отримають фахові (спеціальні) унікальні компетенції в галузі публічного антикризового управління, в тому числі щодо оцінки повноти та своєчасності дій органів публічного управління стосовно запобігання та подолання наслідків кризових ситуацій різного характеру.