Вперше в Україні в систему вищої освіти Державний університет телекомунікацій вводить абсолютно нові спеціальності, які мають забезпечити нашу Батьківшину унікальними фахівцями, здатними професійно налагоджувати мир і злагоду у суспільстві.
Ми звикли до непримиренності у своїх політичних, економічних та суспільних переконаннях. Ми звикли до постійного інформаційного штурму від засобів масової інформації про постійні трагічні події та щоденні кризи у тому чи іншому секторі суспільного, політичного та економічного життя країни. Ми ототожнюємо своє життя із наполегливою «боротьбою за щось». Вдома та на роботі ми розмовляємо риторикою залякування один одного, тому, що вважаємо, що інакше нас не почують, не зрозуміють, не виконають наші прохання або завдання. І, дійсно, ми вже інакше не чуємо один одного. Ми, навіть тоді, коли маємо потребу звернути на себе увагу, починаємо «розгортати бойові дії». Да що там говорити, ми навіть кохання хочемо «добитися» виключно «бойовими діями». І добре ще, якщо війна тут розгортається між суперниками. А якщо із об’єктом кохання? Тоді, звісно, це може зруйнувати саме те, за що людина воює. Ви думаєте, це згущення фарб? Ви думаєте, що це все залежить тільки від самої людини? Звісно, й від людини, але не на всі 100%. Така войовнича позиція людини частіше зумовлена зовнішніми факторами, до яких належить інформаційний вплив на цю людину. Людина, що є залежною від такого впливу, може змінювати і свою поведінку. Знервоване, постійно напружене суспільство, напряму впливає на психологічний стан кожної родини суспільства і на кожну окрему людину. Ми всім суспільством втяглися і у реальну війну, яка є частиною нашого буття в Україні, і у ту війну, яку створили у суспільстві свідомо і несвідомо. І тут вже йдеться, нажаль, саме про війну в середині єдиного народу однієї єдиної країни. Цю війну ми називаємо інформаційною. І саме вона для одних породжує «бойовий стан» у родинах, на роботі, у суспільному житті, а для інших – суцільну втому, емоційне виснаження й розчарування. А це є підгрунтям не тільки для хвороб людей. Це є підгрунтям для руйнування чи не найважливішого для будь якої країни - її державництва, її міці і єдності.
Саме таких фахівців, які спроможні в державі подолати такі негативні явища, і розпочинає готувати університет телекомунікацій. ДУТ вперше в історії вітчизняної освіти виходить із новими спеціальностями в галузі Публічного управління та адміністрування. Вперше будуть готуватися абсолютно нові фахівці для державного управління:
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ ІНФОРМАЦІЙНИМ ПРОСТОРОМ |
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ У СУСПІЛЬСТВІ |
Це нова генерація фахівців, знання яких є незамінними і у державному управлінні, і у бізнесі. Фахівці спеціальності ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ ІНФОРМАЦІЙНИМ ПРОСТОРОМ володітимуть унікальними компетенціями з протидії інформаційним війнам у житті країни, суспільства й бізнеса. При цьому вони матимуть арсенал знань із спеціальних комунікативних політтехнологій у поєднанні із посиленою підготовкою аналітично-розвідувальним управлінням інформацією із використанням сервісів та соціальних мереж для реалізацій завдань держави та бізнесу. А саме це надає подібним фахівцям можливість бути унікальними та постійно затребуваними, особливо у сферах великого бізнесу з елементами транснаціоналізації. Саме такий великий бізнес має вагомий запит на даних фахівців для управління інформаційним обслуговуванням та супроводом (медіа, промоушном та ін) свого бізнесу у міжнародному інформаційному просторі.
Фахівці спеціальності ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ У СУСПІЛЬСТВІ є по суті фахівцями для управлінської психолого-аналітичної роботи із суспільством, громадою, колективом, людиною. Це також управлінець нової формації, який за рахунок підготовки «на стику наук», вирізняється унікальними фаховими спроможностями. Крім важливих професійних компетенцій для державного управління з налагодження взаємодії з громадськістю, цей фахівець фактично проектує та складає програми з протидії маніпулятивному програмуванню людини та суспільства на рівні держави, громади, секти та ін. Він розробляє аналітичні прогнози із суспільної або колективної поведінки у звичайних, кризових або інших ситуаціях та складає програми заходів щодо протидій розповсюдженню хибної, сфальшованої та іншої інформації, що має вплив на суспільну та індивідуальну свідомість. Також він є експертом із «спілкування держави із суспільством» або керівництва бізнеса із працівниками або громадскістю з позиції досягнення бажаного ефекту від цього спілкування. Крім того, він є упралінцем-аналітиком й технологом із профілактичних та реабілітаційних соціально-психологічних програм у кризових ситуаціях в країні.
Подібні фахівці вперше в Україні будуть підготовлені для фахового державного управління в галузі національної інформаційної безпеки, стратегічних комунікацій, демократичного цивільного контролю.
Саме таких фахівців потребує сьогодні наше суспільство для виходу із ситуації, в якій ми всі опинились в інформаційному сенсі. Адже саме подібні професіонали спроможні вивести країну із того стану, який неминуче впливає і на індивідуальну поведінку людини та на конкретне життя й щастя кожної людини нашої країни.