Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Як відрізнити звичайну освіту від освіти майбутнього? Створити освіту майбутнього зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування»: це знають, вміють і роблять у ДУТ!

16:48, 09-02-2020

Класична підготовка у вищій освіті України в цілому так чи інакше ґрунтується на класичних підходах щодо організації та наповнення навчального процесу, який складався десятиріччями. Це і є, нажаль, в повному розумінні «звичайна підготовка» із будь-якої спеціальності. Негнучкість до новацій у навчальному процесі чималої кількості закладів вищої освіти (ЗВО) України, їх формальна декларація про підготовку спеціалістів нової формації у тій чи іншій галузі, подекуди лишається пустим гаслом. І молода людина, обираючи спеціальність, не завжди розуміє як їй зорієнтуватись на освіту, яка, крім диплому, надасть їй і справжній фундамент для реальної роботи за фахом після завершення навчання у ЗВО. І справжнім фундаментом є не тільки теоретична добірка знань, а і реальне володіння практичними професійними навиками. Саме цей фундамент вказує на те, що людина здобула сучасну освіту. Тоді ж у чому сутність освіти майбутнього? А от вже освіта майбутнього характеризується володінням практичними професійними навиками у обов’язковому поєднанні із надважливими компетенціями фахового саморозвитку. Фактично це додаткові елементи освітньо-професійної програми. І саме ці елементи можуть надати повноцінне розуміння того, що це і є освіта майбутнього.

ГРАДАЦІЯ СУТНОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Звичайна освіта в дійсності має вигляд:

  1. Від початку до кінця семестру з кожної дисципліни:
  • Майже 90% аудиторного часу складають лекції + 10% практичні роботи = залік (іспит)
  • Майже все навчання теоретизовано.
  1. Практика проводиться формально, іноді без конкретної програми та конкретних фахових завдань для студента. Бази практики студенти іноді вимушені шукати самостійно і т.д., і т.п.
  2. Навчальний план спеціальності орієнтований на те, що перші два роки навчання студенти опановують дисципліни, що є далекими від конкретної спеціальності та конкретних професійних компетенцій, що практично має реалізовувати відповідний фахівець у практичній діяльності
  3. Іноземна мова викладається без урахування фаху один рік (в окремих випадках максимум – два роки) навчання і має формальний характер.
  4. Добірка професійних та загальних дисциплін програми складається із позиції можливостей ЗВО (наявності викладацьких кадрів), а не потреб стейкхолдерів (абітурієнтів, працедавців, професійної та академічної спільноти і т.п.).

Сучасна освіта являє собою більш вдосконалений варіант. Вдосконалення полягає у сучасній добірці дисциплін програми та наповненням дисциплін актуальними (сучасними) знаннями, що потрібні для професійного середовища сьогодні. Ставиться акцент і на більш глибокому рівні підготовки з англійської (іноземної) мови на рівні В1. Це можуть надати вже дійсно серйозні ЗВО із прогресивним матеріально-технічним забезпеченням навчання та сучасними освітньо-професійними програмами спеціальності. Однак, і ця освіта має свої недоліки. Справа в тім, що отримати актуальні знання зі спеціальності на бакалавраті денної форми навчання, що триває 4 роки, та бути сучасним фахівцем не одне й те саме. Іноді професійні знання оновлюються набагато скоріше, ніж раз на 4 роки. А тому до моменту отримання диплому компетенції випускника можуть частково застаріти. Особливо це стосується освіти з публічного управління та адміністрування, галузь якого перебуває у стані реформації.

Освіта майбутнього полягає у підготовці фахівця, що володіє повним комплексом сучасних практичних професійних компетенцій у обов’язковому поєднанні із надважливими елементами його професійних спроможностей. Ці елементи особливої професійної підготовки всі ЗВО у своїх звітах постійно «декларують», а от насправді чи дають?

Детально розповідати про ці спроможності спеціаліста та як їх надати студенту у якості практичних результатів навчання – це тема для академічної та професійної спільноти, а от їх сутність та методи їх отримання потрібно знати всім, хто саме зараз обирає спеціальність та ЗВО і вирішує тим самим своє майбутнє. І саме ДУТ впровадив освіту майбутнього зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

Освіта майбутнього має надати студенту інструментарій, який є домінуючим у професійному житті країни та у зарубіжних країнах. Але йдеться не тільки про управлінські знання для спеціальності «Публічне управління та адміністрування», а й про той інструментарій, що є основою для гнучкого існування даного фахівця у професійному середовищі. Це інструментарій для розвитку фахівця у своїй галузі не залежно від змін у професійному середовищі. Він і зумовлює ті спроможності у фахівця, що необхідні в уовах швидких змін, а значить у часи динамічних реформ. Адже саме цей інструментарій може створити професіонала майбутнього, який у будь-які часи буде професійно затребуваним і завжди нести актуальні знання. А це у спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», крім сучасних компетенцій з публічного управління та адміністрування, ще й:

  1. Міжнародні домінанти публічного управління та адміністрування в контексті євроінтеграції. В програмі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» лише в ДУТ є подібна дисципліна, яка ще й викладається англійською професійною мовою 4 семестри. Отже, студенти одночасно і опановують фахові знання, які і надають їм глибинного розуміння всіх майбутніх реформ в державному управлінні в контексті євроінтеграції, і знання професійної іноземної мови.
  2. Глибоке розуміння та вміння застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів в управлінні та у реформаційних змінах в державі. Йдеться про вміння управляти в інформаційному суспільстві у вік цифрових технологій. Саме ця підготовка повноцінно може реалізуватись тільки у подібному до ДУТ закладі вищої освіти. Оскільки маючи і відповідних фахівців, і потужну матеріально-технічну базу із надсучасними програмно-апаратними комплексами, можливо готувати сучасних кадрів для управління в країні. І саме ДУТ це робить.
  3. Вільне володіння професійною іноземною мовою. В ДУТ ця підготовка дуже потужна і проводиться всі роки навчання студента.
  4. Практичне вміння здобувача даної вищої освіти до самовдосконалення, самоосвіти та саморозвитку у професійному сенсі. Саме ця підготовка в ДУТ є особливою, оскільки у кожній дисципліні фаху студент навчається відповідним навичкам у професійній діяльності. Ці компетенції випускника зумовлюють його довголіття у професії та якість його професіоналізації. Це не просто риса особистості, це абсолютно реальна компетенція, яка надається у ДУТ.

Саме система даних компетенцій, що втілюються у практичні результати навчання, і закладена в унікальну освітньо-професійну програму зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» ДУТ. Дана система підготовки існує тільки в ДУТ. І саме ДУТ впровадив освіту майбутнього зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування»!

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "281 - Публічне управління та адміністрування" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Публічного управління та адміністрування

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Спеціалізація: Публічне управління та адміністрування

Місія програми – підготовка фахівців, посадових та виборних осіб публічних установ (в органах державної влади та місцевого самоврядування, громадських, галузевих й бізнесових об'єднаннях, політичних організаціях та публічних товариствах), здатних повноцінно виконувати свої функції в сфері публічного адміністрування та забезпечувати демократизацію суспільного життя на інноваційних засадах із широким застосуванням ІТ-технологій.

Переглядів: 5 163