Сьогодні українське суспільство має високий запит на молодих лідерів, професійних та прогресивних громадських і державних діячів. На кафедрі Публічного управління та адміністрування створені всі умови для всебічного розвитку і підготовки молодих фахівців з державного управління. Модернізація навчального процесу та абсолютно нові підходи до освіти з публічного управління створюють можливість заявити, що виключно університет телекомунікацій має найґрунтовніші переваги у освітньому просторі.
Навчальний процес за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування” включає у себе:
По-перше, викладання всіх без винятку дисциплін у форматі 50х50, тобто, коли лекційний матеріал відразу ж повністю розкривається у практичному занятті.
По-друге, практичні заняття проводять професіонали-практики із професійного середовища. Для порівняння із іншими закладами вищої освіти, де практичні заняття складають від 10 до 20%% всього аудиторного часу та ще й проводяться асистентами (як правило асистент – це вчорашній студент, який тільки розпочинає свою трудову діяльність, і, як правило, розпочинає її із роботи на кафедрі, допомагаючи (асистуючи) професорсько-викладацькому складу. Тобто, стажу практичної діяльності він ще не має)
По-третє. Самі практичні роботи з фахових дисциплін все частіше і частіше проводяться у середовищі професіоналів.
Так, наприклад саме зараз, студенти третього курсу один з циклів практичних робіт з дисципліни «Державні політики і програми» проходять на тренінгах в Національній академії державного управління при Президентові України. Після чого, по результатах тренінгів, наші студенти отримають сертифікати, що дозволять їм професійно реалізуватись після закінчення нашого університету.
Пан Володимир познайомив студентів з відкритими освітніми платформами, на базі яких майбутні фахівці можуть отримувати додаткові знання абсолютно безкоштовно та у будь-який зручний для них час. На власному прикладі експерт продемонстрував, як, будучи ще студентом, зміг потрапити на стажування до Верховної Ради України та згодом побудувати успішну кар’єру.
Також Володимир Антків навів приклади організацій, що займаються розвитком та навчанням молоді. Крім того, на базі цих організацій студенти спеціальності “Публічне управління та адміністрування” мають можливість проходити стажування. Обговорили, зокрема, й умови інтернатури у ГО “Ліга інтернів” та “Молодіжна альтернатива”. Водночас серед проектів, в яких активна молодь може взяти участь сьогодні, пан Володимир назвав Bohdan Hawrylyshyn Family Foundation та Інститут законодавчих ідей.
Студентів цікавило, якими вміннями та навичками потрібно володіти для успішного проходження співбесіди на такі програми та які результати вони можуть здобути після стажування. За словами Володимира Антківа, участь у таких ініціативах дає, по суті, зелене світло для отримання роботи вже на останніх курсах університету. Крім того, подібні програми є чудовою базою для побудови нетворкінгу.
В органах державної влади високо цінуються молоді фахівці, які мають фундаментальну освіту, володіють іноземною мовою та пройшли стажування. Всі ці вимоги цілком і повністю вирішує наша програма підготовки студена та організація навчального процесу, орієнтованого на створення справжнього професіонального управлінця нової ери. Під час навчання за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» наші студенти не просто засвоюють матеріал зі спеціальності, а, за рахунок постійної практичної роботи у професійному середовищі, стають дійсно спеціалістами-практиками!