Одним із важливих інститутів державного управління є державна служба, яка спрямована на реалізацію державної волі, є учасником прямого каналом зв’язку «держава-суспільство». Враховуючи сучасні інтеграційні процеси України до Європейського Союзу перед її інститутами постають непрості завдання щодо реформування та покращення, відповідно до стандартів ЄС. Не останню роль у цьому процесі побудови системи якісного врядування і відіграє державна служба.
У сьогоднішніх умовах державна служба має будуватись на наукових основах, враховуючи цілий ряд суб’єктивних та об’єктивних факторів. На практиці реально втілити основні завдання державності покликана державна служба. Вона повинна бути ефективною, правовою, чітко організованою, міцно поєднувати державу і громадянське суспільство. Майбутнє країни повною мірою залежить від якості державної служби – головного правового інституту сучасної держави.
Враховуюче це, з січня 2019 року студенти 5 курсу магістратури почали вивчати нову дисципліну «Інституціональні засади державної служби». Метою викладання дисципліни є поглиблене вивчення інституційних засад в сфері державної служби в Україні для організації та ефективної діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, державного службовця, формування навичок ефективного виконання державними службовцями посадових обов’язків.
Інноваційним аспектом вивчення цієї дисципліни є те, що на лекційних та семінарських заняттях студенти вивчають надсучасний досвід організації та реформування системи державної служби не лише в Україні, а і в країнах ЄС. Знання в аудиторний навчальний процес привносяться буквально on line з професійного вітчизняного та закордонного середовища.
Зокрема, під час семінарських занять (Тема «Сучасні зарубіжні моделі організації державної служби. Європейські стандарти публічної служби») обговорюються матеріали міжнародної конференції “Навчання та розвиток на державній службі: досвід інших країн для України”, яка відбулась 3.12.2018 з ініціативи проекту ЄС “Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні” (EU4PAR) спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Національним агентством України з питань державної служби.
В роботі цієї конференції брав участь доцент кафедри Єжеєв М.Ф. Захід було організовано з метою обговорення питань реформування системи професійного навчання та розвитку державних службовців в контексті модернізації державної служби України, презентації кращих європейських практик та ключових тенденцій з визначення потреб у навчанні державних службовців, розроблення та запровадження ефективних навчальних програм.
Такий підхід дозволяє сформувати у студентів ряд відповідних професійних і особистісних компетенцій, а також здійснювати теоретичну та практичну підготовку студентів із питань інституційних засад в сфері державної служби в Україні.