Повномасштабна війна росії проти України вносить свої негативні корективи у життя кожного жителя нашої держави. Зокрема, серйозно впливає на освітній процес, визначає професійні та організаційні виклики і потреби, з якими зіткнулися заклади освіти, викладачі та студенти в умовах війни, а також негативно відображається на психоемоційному, психологічному стані всіх учасників цього процесу.
Так, у реаліях сьогодення загроза безпеці існує постійно. Втім навчання студентів бакалаврської програми Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій відбувається очно в аудиторіях. У разі повітряної тривоги всі студенти, викладачі та працівники університету швидко й організовано переходять у спеціально обладнані приміщення (укриття), які закріплені за кожною групою.
Під час проведення одного із занять у групі 3-го курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» пролунав сигнал повітряної тривоги, що змусило перервати заняття та терміново перейти в укриття. Проте цей негативний чинник не вплинув на прагнення студентів до знань. Крім того, аудиторії технічно обладнані для проведення занять у таких умовах.
Вивчення дисципліни «Публічне управління», а саме практичне заняття на тему «Управлінська діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування», було продовжено за активної участі третьокурсників під керівництвом викладачки цієї дисципліни – кандидата наук з державного управління/доктора філософії, доцента Лідії Миколаївни Костецької.
Вплив війни призводить до дестабілізації в багатьох аспектах суспільного життя. Вплив війни на освіту – це питання, від якого залежить майбутнє країни й наступних поколінь. Адже освіта під час війни потребує координації та співпраці між державними органами, органами місцевого самоврядування, місцевими організаціями, громадянським суспільством тощо.
Тому вивчення студентами дисципліни «Публічне управління», зокрема, загальних рис управлінської діяльності, особливостей управлінської діяльності органів влади є надважливою та актуальною. Адже, органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють цілі та функції державного управління за допомогою управлінської діяльності, де управлінська діяльність – це вид праці людей, що вимагає адекватної професійної підготовки та її реалізації у відповідних прийомах, способах, методах, формах тощо, спрямована на вироблення, прийняття і практичну реалізацію управлінських рішень, покликаних змінювати життя суспільства.