20 жовтня 2022 р. в режимі онлайн відбулося практичне заняття студентів групи ПУАД-11 з дисципліни «Теорія держави і права». Відбулася активна дискусія про досвід публічного управління епохи античності на прикладі філософських та політичних творів діячів Стародавньої Греції.
Студенти акцентували, що вчення Сократа, Платона та Арістотеля про державу і право заклали підвалини системи публічного управління сучасної Європи, сформували уявлення про засади громадянського суспільства та роль і місце громадянина в суспільно-політичному житті країни.
Софія Золотухіна у своїй доповіді про софістів відзначила їхній внесок у розвиток ораторського мистецтва, досконале володіння яким є надзвичайно важливим в системі сучасного управління колективом і державою в цілому.
Роль Сократа у розвиток теорії управління державою було розкрито у виступі Мартинюк Крістіни. Запропоновані філософом критерії форм правління стали класичними в сучасній науці про державу і право, а його твердження про прямий зв’язок успішності країни з освіченістю та професійною компетенцією його керівництва залишається надзвичайно актуальним для державних управлінців сучасності.
У виступі Юлії Денисенко, присвяченому вченню про державу Арістотеля, акцентувалася увага на поглядах мислителя на роль громадянського суспільства в процесах управління країною. Саме ідея рівності вільних громадян у управлінні державою і суспільством, висловлена цим філософом, знайшла своє відображення у правовій системі сучасних демократичних країн західного світу.
У виступах Ярослава Клименка, Валерія Ліпкана, Соболь Катерини та інших студентів наголошувалося, що для сучасних державних менеджерів недостатньо лише слідувати посадовим інструкціям та володіти формальними знаннями з основ держави і права. Надзвичайно важливо керуватися ефективною філософією управління, професійною етикою та громадянським обов’язком.
Варто пам’ятати, що особлива заслуга у виробленні зазначених принципів управління належить філософам Стародавньої Греції, чий творчий доробок складає фундамент сучасної європейської цивілізації.
Сподіваємося, що майбутні управлінці, які здобувають освіту в Державному університеті телекомунікацій, зроблять вагомий внесок у розвиток свєї держави з урахуванням кращого досвіду людства!