Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   
Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій

Загальна інформація

Переваги вступу на кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Інноваційний зміст навчання
Методична робота
Наукова діяльність
Видавнича діяльність
Робота із студентами
Матеріальна база
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Запрошуємо до навчання
Партнери кафедри
Відгуки
Підготовка фахівців
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Дистанційне навчання
Публічне обговорення освітньо-професійних програм

Загальна інформація

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

 Положення про кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій

 Переваги навчання на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій

 Переваги навчання на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій


Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас на сторінці кафедри «Мобільних та відеоінформаційних технологій»

Колектив кафедри вітає креативну і цілеспрямовану молодь! Якщо ти хочеш розвиватися, готовий сумлінно працювати і отримувати за свою працю високу винагороду, кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій - це твій квиток в затребуване і високооплачуване інформаційне майбутнє!

  • Тільки з нами ти станеш креативним професіоналом з відеопродакшн, хмарних технологій та телекомунікацій.
  • Ти отримаєш міжнародні сертифікати компаній партнерів, які гарантують заробітну плату в розмірі від 15 000 до 65000 грн.
  • Тільки наша кафедра надасть тобі можливість навчатися безкоштовно, адже тільки у нас 124 місць держаного замовлення!
  • Дякуючи інноваційному підходу до навчання ти зможеш системно мислити, працювати в команді, професійно володіти усіма сучасними технологіями ІТ-сектору, вільно володіти англійською мовою.
  • БПЛА та ДрониВдосконалення дисциплін кафедри МВТ відповідно до вимог сьогодення
  • Starlink в ДУІКТ на МВТ

Віртуальний тур аудиторіями кафедри

 

Кафедра МВТ готує бакалаврів за спеціалізацією “Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення” і магістрів за спеціалізацією “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення” спеціальності 172 - Електронні комунікації та радіотехніка.

В сучасному світі мобільні телекомунікації розвиваються настільки інтенсивно, що зміни в них відбуваються дуже стрімко. Людство переходить на новий мобільний рівень спілкування і передачі інформації, а це означає, що попереду у безпроводових і IT-технологій безліч змін.

Затребуваність таких інноваційних радіотехнологій і рішень в сучасному суспільстві та їх активний розвиток породжують попит на кваліфікованих фахівців. ІT-сфера, приміром, дуже приваблива для інвесторів, тому в ній активно розвивається бізнес та з'являються нові компанії. А це означає, що робочих місць стає все більше. Статистика показує, що популярністю серед роботодавців користується чи не кожна професія в області бездротових технологій надання мобільних мультимедійних сервісів, але є й такі, які мають очевидну перевагу. Потрібні висококваліфіковані фахівці в компаніях стільникового зв'язку, телебачення, інтернету, в службах технічної підтримки, в довідкових службах. Завдяки стрімкому розвитку інтернету дуже актуальними є інженерно-технічні працівники, діяльність яких пов'язана з ним. Деяким організаціям не обійтися і без інженерів та техніків мобільних телекомунікацій. Саме тому спеціальність 172 – Електронні комунікації та радіотехніка є сучасною, актуальною та інноваційною, а головне – перспективною на найближчі десятиліття!

Після успішного оволодіння спеціальністю ви маєте можливість обіймати посади:

 Фахівець з модернізації базових станцій

 Фахівець з обслуговування та експлуатації мережевого обладнання

 Фахівець з проектування мереж стільникового зв’язку

 Інженер автоматизації тестувань

 Інженер з технічного нагляду

 Інженер моніторингу мережі

 Інженер з оптимізації радіомереж

 Інженер з проектування мереж стільникового зв’язку

 Інженер електрозв'язку та лінійних споруд електрозв’язку

 Інженер сектору системного адміністрування

 Інженер сектору супутникових рішень

 Провідний спеціаліст з управління процесами обслуговування абонентів

Саме ці посади наразі є затребувані в провідних ІТ-компаніях – партнерах кафедри, з якими укладені договори про співпрацю. І саме в ці компанії Ти підеш працювати, щоб отримати перспективну висооплачувану роботу:

 

Чому важливо отримувати сертифікати під час навчання? Як кафедра МВТ допомагає в працевлаштуванні?

В межах навчального процесу по всіх курсах підготовки студентів зі спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» студентам видаються сертифікати компаній-партнерів lifecell, Giraffe і Radwin, HIKVISION, Axis Communication, Vega Telecom.

Кафедра тісно співпрацює з компаніями Vega Telecom, Київстар, Vodafone, lifecell, завдяки співпраці з якими, студенти мають можливість проходити міжнародну сертифікацію, практику, брати участь у конференціях, конкурсах, отримувати цінні призи.

Нещодавно провідний інженер кафедри МВТ Калінін Денис був запрошений до головного офісу Віатек, в Україні, для офіційного вручення сертифікату від Hikvision рівня HCSA. Вручення сертифікату провела директор з розвитку бізнесу Пащенко Тетяна.

 

Цього року багато студентів проходило практику на різноманітних телекомунікаційних підприємствах: «Віатек», «UNTC», телеканал CNL, Vega Telecom, Дата-Центр, ПАТ «Укртелеком», «Київські телекомунікаційні мережі», «Датагруп», «Ukrlife TV», ТОВ «Національні інформаційні системи» та ін.

Таким чином студенти отримували практичні навички в Інтернет провайдерів, провайдерів IP-телефонія, операторів цифрових систем телебачення, супутникове телебачення, мобільного зв’язку.

Зокрема, студенти, які проходили практику на підприємстві ТОВ «Національні інформаційні системи» ознайомились з відео та аудіо апаратурою апаратно студійного блоку телестудії, зі студією новин та студією програми «Чорне зеркало», з програмною обробкою декорацій та освітлення, з виготовленням програм (монтажним комплексом), з супутниковою апаратурою.

Було проведено заслуховування кожного студента щодо процесу проходження практики, набутих знань та навичок.

Кожного року партнери кафедри проводять у активну участь у Дні кар’єри. Не стала винятком і осінь 2021 року. Так 21 жовтня 2021 року об 11:00 у Студентському центрі Державного університету телекомунікацій відбувся День кар’єри. До роботи запрошені студентів випускних курсів Бондаренко Андрія, Юрчук Евеліну, Калініна Дениса та ін. до таких відомих компаній як Віатек, Vega Telecom, lifecell.

Співпраця з партнерами-роботодавцями та відмінне забезпечення кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій обладнанням останнього покоління, отримання сертифікатів, теоретична та практична підготовка є перепусткою кожному випускнику кафедри для отримання першого високооплачуваного робочого місця в престижній компанії з подальшим забезпеченим і незалежним фінансовим майбутнім.

Після успішного оволодіння спеціальністю ви маєте можливість обіймати посади: інженер автоматизації тестувань; фахівець з проектування та оптимізації мереж стільникового зв’язку; інженер з системної інтеграції; інженер з оптимізації радіомереж. Саме ці посади наразі є затребувані в провідних ІТ-компаніях України і світу.

При добросовісному навчанні ви гарантовано станете професіоналом в галузі мобільних телекомунікацій, що дозволить вам побудувати професійну кар’єру та забезпечити своє незалежне фінансове майбутнє!

Згідно статистики кафедри, 2/3 випускників, які отримали сертифікати, працевлаштувалися з фаху на провідні посади поза конкурсом.

 Участь у визначенні тестових специфікацій LTE обладнання;

 Участь у тестовому виконанні та звітуванні про помилки виявлені під час тестування;

 Участь у аналізі та діагностиці регулярних системних регресійних тестів;

 Участь у аналізі, пошуку і усуненні несправностей складного програмного забезпечення / систем керування;

 Розробка та створення нових сценаріїв автоматизації тестувань;

 Прийняття участі у вдосконаленні стратегії автоматизації тестування та внутрішніх засобів автоматизації;

 Інтеграція LTE рішень на різних платформах;

 Участь у інтеграції коду та перегляду коду інтеграції LTE рішень;

 Участь у виборі специфікацій та критеріїв приймання інтеграції LTE рішень;

 Аналізувати та вирішувати будь-які можливі проблеми в рамках комплексного рішення впровадження LTE;

 Покращення продуктивності мережі шляхом зміни параметрів мережі (частоти, коди скремблювання, списки сусідніх стільників, коди зон покриття, нахили антен, азимути, потужність);

 Визначення не працюючих стільників;

 Впровадження та оцінка нових функцій радіо в мережі;

 Брати участь у номінальному плануванні мережі, визначенні пріоритетів при плануванні мережі, визначенні прибутковості мережі;

 Виконання управління ємністю радіомережі;

Вивчення дисциплін загальної підготовки здійснюється з 1-го по 8-ий семестр з метою повноцінного забезпечення оволодіння студентами наступними професійними знаннями та вміннями:

В повній мірі опанувавши отриманими знаннями випускник кафедри МВТ отримує не лише високопрофесійні навички роботи зі спеціалізованим обладнанням систем зв’язку 4-го та 5-го покоління, але і можливість реалізувати себе в якості фахівця з проектування то побудови радіомережі за власноруч розробленим проектом. 

Запорукою інноваційного навчання, надання студентам необхідної теоретичної інформації є використання в учбовому процесі останніх розробок та технологій в світовій галузі науки і техніки. Вивчаючи принципи роботи сучасних систем передачі даних, методів кодування та обробки інформації студенти кафедри опановують технології майбутнього, а отже – знаннями та вміннями, які будуть актуальні на протязі наступних десятиліть.

Саме таких фахівців з відмінними знаннями та навичками шукають сучасні IT-компанії. Кожна велика інфокомунікаційна компанія зацікавлена в теоретично підготовленому спеціалісті, який не лише досконало володіє теорією, а і вміє практично працювати з сучасним телекомунікаційним обладнанням та є впевненим користувачем мобільних гаджетів та стаціонарних комплексів обробки даних.

Тому, метою кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій є надання нашим студентам сучасної, актуальної та своєчасної інформації в галузі мобільних телекомунікацій. За відмінну теоретичну підготовку відповідає висококваліфікований навчально-педагогічний персонал кафедри. Доктори та кандидати технічних наук, які мають за плечима багатий досвід роботи в IT-галузі, забезпечують студентів кафедри знаннями, які на вищому рівні визнаються телекомунікаційними компаніями-партнерами кафедри. А це, в свою чергу, означає, що наш випускник, при добросовісному навчанні, має можливість отримати перше високооплачуване робоче місце в провідній IT-компанії.

Що робить кафедра для підтримання високого професійного рівня викладачів?

 

 Завідуюча кафедри, кандидат технічних наук, доцент, інструктор академії Cisco

РУДЕНКО НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА

Професор кафедри, доктор технічних наук, професор

БЕРКМАН ЛЮБОВ НАУМІВНА

Професор кафедри, доктор технічних наук, професор

МАКАРЕНКО АНАТОЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Доцент кафедри, кандидат технічних наук, доцент

ДАКОВА ЛАРИСА ВАЛЕРІЇВНА 
Доцент кафедри, PhD технічних наук, інструктор академії Cisco

ЛЕМЕШКО АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ

Доцент кафедри, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник

ПАРХОМЕНКО ВОЛОДИМИР ЛУКИЧ

Доцент кафедри, PhD технічних наук

БЛАЖЕНИЙ НАЗАРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ

Старший викладач кафедри

ГОРОХОВ ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ


 

Старший викладач кафедри

ПАРХОМЕНКО ВЯЧЕСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Старший викладач кафедри

ПУТІЙ АНАТОЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Старший викладач кафедри

ХАБ‘ЮК НАТАЛІЯ СЕРГІЇВНА

Старший викладач кафедри

ЯКОВЕЦЬ ВСЕВОЛОД ПЕТРОВИЧ

   
 

Викладач кафедри

ГАЛИКА КАРІНА ВОЛОДИМИРІВНА

Викладач кафедри

БОЙКО ЛЕОНІД ВІКТОРОВИЧ

 

 

Обладнання та сучасні програмні рішення, на практичне вивчення яких відводиться не менше 50% навчального часу дозволять вам оволодіти компетенціями, тобто вимогами, які висуваються роботодавцями до претендентів, а отже, це дає вам можливість гарантованого працевлаштування!

Для забезпечення якісного освітнього процесу навчально-педагогічний персонал кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій постійно підвищую свою наукову та професійнокваліфікацію. Отримання викладачем наукового звання кандидата технічних наук або доктора технічних наук – не просто смстемна робота. Це – роки наукових розробок, практичної реалізації та десяти опублікованих наукових праць (в тому числі за кордоном).

Лише висококваліфікований праційник може навчити студента тим знанням та практичним вмінням, які знадобляться йому для подальшого працевлаштування та реалізації себе як фацівець галузі мобільних телекомунікацій!

Матеріально-технічна база кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій

Важливою складовою підготовки фахівця галузі мобільних телекомунікацій є практична складова навчання. На кафедрі МВТ розгорнуті комплекси мобільного зв’язку стандартів 3-го та 4-го покоління (компаній Ericsson та Siemens), сучасні системи відео нагляду (компанії Hikvision), комплекси супутникового зв’язку та програмно-апаратний комплекс Atoll для планування, проектування та розгортання мереж стільникового зв’язку.

При добросовісному вивченні навчальних дисциплін, опануванні теоретичними знаннями та практичними навичками наші студенти мають змогу претендувати на робоче місце в таких компаніях:

 

Участь представників потенційних роботодавців в навчальному процесі:

В навчальному процесі приймають участь представники компаній-партнерів кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій.  Саме їх участь дозволяє студентам отримати практичні знання, які на сьогоднішній день є актуальними в cучасних ІТ-компаніях

Путій Анатолій Олександрович, представник ПраТ “Датагруп”, обіймає посаду заступника начальника відділу супутникового зв'язку, допомагає з підготовкою навчальних матеріалів та  проводить лекційні і практичні заняття з  дисципліни «Антенні систем супутникового зв’язку та радіодоступу нового покоління» тим самим застосовуючи реальний досвід отриманий в компанії.

Горохов Олександр Сергійович, представник компанії lifecell та випускник нашої кафедри, обіймає посаду інженера з гарантування якості та тестування мережі відділу контролю та гарантування сервісів, допомагає з підготовкою навчальних матеріалів та проводить практичні заняття з  дисципліни «Технології та протоколи інфокомунікаційних мереж» та «Мережі та системи цифрового радіозв'язку і радіодоступу нового покоління» передаючи знання студентам накопичені під час навчання в університеті та в компанії lifecell.

Бондаренко Андрій Ігорович, представник ПрАТ “Датагруп”, обіймає посаду фахівця відділу управління трафіку та сервісами,  допомагає з проведенням практичних занять з  дисципліни «Мережі та системи цифрового радіозв'язку і радіодоступу нового покоління».

 

Отримання сертифікатів студентами кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій

В межах навчального процесу при добросовісному навчанні та опануванні знань з таких дисциплін освітньої програми як «Системи мобільного зв’язку», «Приймання та оброблення сигналів», «Мережеве планування систем цифрового радіозв’язку та радіо доступу нового покоління» студенти кафедри мають можливість пройти тестування і за допомогою викладачів кафедри, що набули статусу інструкторів компаній – партнерів, отримати сертифікат від компанії Lifecell та Axis Communication за напрямками: контроль і оптимізація радіомереж та основи мережевого відео.

Отримання даних сертифікатів є перепусткою кожному нашому випускнику для отримання першого високооплачуваного робочого місця в престижній компанії з подальшим забезпеченим і незалежним фінансовим майбутнім.

Отримання сертифікату від Axis Communication «Network Video Fundamentals»

 
 
 

Отримання сертифікату від Cisco «Network Development Group»

 

Отримання сертифікату від компанії-партнеру кафедри передбачено в укладеному договорі про співпрацю. Тому роботодавці також зацікавлені в сертифікованих молодих спеціалістах.

Сертифікати, які можуть отримати студенти під час навчального процесу:

 
 
 
 

Незважаючи на карантинні заходи, які торкнулися всіх сфер діяльності нашої країни, робота над сертифікацією студентів кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій не припиняється!

Динаміка видачі сертифікатів студентам кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій

Всі студенти, які успішно пройшли тестування та виконали завдання інструкторів отримали право першочергового робочого місця в компанії-партнері кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій.

Збільшення набору студентів на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій

Сьогодні сучасні мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення характеризуються стрімким розвитком і постійним впровадженням інноваційних технологій. Персонал таких компаній має бути підготовлений до стрімкого динамічного розвитку, та, відповідно, до впровадження новітніх рішень, розширенню мереж та ринку послуг. Ці факти встановлюють високі вимоги до фахівців, які займаються технічною експлуатацією та управлінням мережами стільникового зв'язку та цифрового телебачення. Для практичної реалізації даного напрямку підготовки фахівців кафедра МВТ зробила ставка на стратегічну зацікавленість ряду найбільших зарубіжних фірм та вітчизняних операторів стільникового зв`язку і виробників обладнання цифрового телебачення для їхніх продуктів та послуг, насамперед - програмні засоби, мобільні і безпроводові широкосмугові технології, мобільні та мультимедійні послуги. Саме тому інтерес абітурієнтів до спеціалізації кафедри щороку зростає:

Кількість абітурієнтів, які поступила на навчання за освітнім рівнем «Бакалавр»:

Кількість абітурієнтів, які поступили на навчання за освітнім рівнем «Магістр»:

Умови вступу на навчання на кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій

Кількість місць за державним замовленням на спеціальність 172 – Електронні комунікації та радіотехніка складає 124 місця.

З умовами вступу на 1, 2, 3 курси та магістратуру денної форми навчання Ви можете ознайомитись за посиланням.

 

Вартість навчання за семестр на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій

Курс

Спеціалізація / освітній рівень

Денна форма навчання

1, 2, 3

«Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення» / «Бакалавр»

10 450 грн.

 

5

«Апаратура радіозв’язку, радіомовлення та телебачення» / «Магістр»

14 950 грн.


Якщо у Вас виникли запитання звертайтесь до завідуючої кафедри МВТ
Руденко Наталії Вікторівни за телефонами:
(044) 249-25-04

(068) 219-50-50

Чекаємо тебе в команді професійних та досвідчених спеціалістів найпопулярнішої та найперспективнішої спеціальності – 172 – Електронні комунікації та радіотехніка!

 

Агітаційний матеріал кафедри

 
 
 
 
 
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитисьНатискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 92 761
Вступ до магістратури
лише за ЄВІ


за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка