Основні здобутки кафедри. НПП кафедри МВТ приймають активну участь у підготовці кандидатів та докторів наук з відповідних спеціальностей. Завдяки цьому захистили докторські дисертації Макаренко А.О. та Кременецька Я.А. Отримали науковий ступінь кандидата технічних наук Кравченко В.І., Дакова Л.В., Лемешко А.В.
Кафедра активно займається підготовкою майбутніх науковців до захисту дисертаційних робіт Блаженного Н.В., Яковеця В.П., Горохова О.С., Галики К.В.
Завдяки плідній співпраці з компаніями-партнерами на кафедрі МВТ розміщено телекомунікаційне обладнання останнього покоління ZTE, ERICSSON, NOKIA.
Не так давно кафедра МВТ уклала договір з компанією HIKVISION, яка також як викладачі кафедри зацікавлена у формуванні молодих і відповідальних фахівців в галузі телекомунікацій та систем цифрового телебачення. Керівництво компанії позитивно оцінило лабораторні та практичні заняття, які викладачі підготували для навчання студентів, і в зв'язку з цим кафедрі було надано відповідне обладнання під тематику підготовлених інноваційних методичних матеріалів.
Колектив кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій, поряд з плідною та успішною навчально–методичною роботою, веде активну наукову роботу, результати якої публікуються у загальногалузевому науково-виробничому журналі “Зв'язок”, наукових журналах «Телекомунікаційні та інформаційні технології» і “Сучасний захист інформації”, в збірниках наукових праць Національного авіаційного університету “Захист інформації”, Вісника Національного університету «Львівська політехніка» серія: Радіоелектроніка та телекомунікації».
Активну участь у підготовці науково-педагогічних кадрів приймають зав. кафедри Руденко Н.В., професор Макаренко А.О. та доцент Пархоменко В.Л. Випускники аспірантури мають змогу захищати дисертації у спеціалізованих радах Університету. Наукова робота на кафедрі спрямована на проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень, впровадження в навчальний процес результатів досліджень та створення на їх базі сучасних освітніх технологій, забезпечення системних зв’язків при вивченні навчальних дисциплін різних освітніх рівнів. Основні напрямки досліджень за спеціалізацією «Мобільні телекомунікацій та системи цифрового телебачення»:
1. Проведення досліджень по вдосконаленню методів оптимального прийому багатопозиційних сигналів в мобільних системах LTE:
Наукові дослідження дають можливість вирішити одну із задач підвищення ефективності багаточастотної передачі інформації за допомогою високошвидкісних радіопристроїв з ортогональними груповими сигналами.
2. Підвищення ефективності використання радіосигналів з розширеним спектром в системах переданих даних:
3. Дослідження методів підвищення ефективності функціонування мереж цифрового радіозв’язку нового покоління по багатопроменевим каналам:
На кафедрі ведуться наступні пошукові ініціативні науково-дослідні роботи, які мають номера державної реєстрації УкрІНТЕІ:
Протягом 2016-2017 рр. колектив кафедри МВТ активно проводить наукові дослідження за проектом наукових досліджень МОН України, який фінансується з державного бюджету, під назвою «Розробка функціональних модулів радіочастотних трактів системи мультимедійного радіодоступу на основі діелектричних інтегральних схем діапазону частот 160-180 ГГЦ».
В травні 2017 р. колектив кафедри підготовив та подав на розгляд відповідно до вимог наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок» проект наукових досліджень під назвою: «Радіолокаційна станція спостереження для одночасного далекого і близького моніторингу». Сучасні радіолокатори огляду льотного поля в Україні мають низьку точність у визначенні кутових координат цілей з огляду на їх протяжності, а також впливу потужних перевідбиттів від місцевих предметів і поверхні земля. Це є одним з найважливіших обмежень інтенсивності руху наземних транспортних засобів в зоні аеродрому, а, отже, і інтенсивності руху повітряних суден. Створення сімейства сучасних радарів, які можуть також виявляти та відстежувати живу силу супротивника, наземні транспортні засоби, морські судна та низько літаючих повітряних об’єктів, незалежно від часу доби і погодних умов (можливе застосування: військові сили, охорона кордонів, прибережних зон та акваторій, пости митниці, охорона об’єктів критичної інфраструктури). Невелика потужність в широкому діапазоні ускладнює його виявлення. Легко інтегрується в сучасну інформаційну розподілену систему. Тому розробка методичного апарату обґрунтування основних принципів побудови та параметрів радарів, що працюють в новому більш інформаційному терагерцевому діапазоні радіохвиль, використовуваних на охоронних територіях в умовах поганої оптичної видимості, є актуальною задачею.
Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04