Наукова робота кафедри документознавства та інформаційної діяльності є багатовекторною та спрямована на підвищення науково-публікаційної діяльності, розвиток професійного рівня, педагогічної майстерності і наукової кваліфікації всього професорсько-викладацького складу, задля забезпечення високого рівня надання освітніх послуг.
Кафедра організовує науково-дослідну роботу здобувачів вищої освіти, яка є складовою частиною навчального процесу і наукової роботи, що виконується в позааудиторний час і є підтвердженням практичних навичок апробаційної діяльності.
Кафедра бере активну участь у науковій діяльності Університету, має і динамічно розвиває потужні наукові зв’язки з науковими інституціями та суміжними профільними закладами вищої освіти.
Виконання актуальних науково-дослідних робіт і провадження науково-прикладних розробок з питань документообігу, документознавства та інформаційної діяльності, інформаційного аналізу, налагодження зв’язків з громадськістю та задоволення потреб користувачів інформаційних продуктів та послуг, управління інформаційно-комунікаційної діяльності, менеджменту інформаційної діяльності
Ініціативна науково-дослідна тема «Інформаційно-комунікаційна діяльність в умовах діджиталізації»
Підготовка та публікація результатів наукових досліджень (монографій, фахових статей, тез доповідей тощо) у профільних вітчизняних і закордонних виданнях, активна участь у науковому житті наукової спільноти спеціальності
Організація і проведення всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціальні комунікації в умовах глобалізації суспільства: виклики та перспективи», що зосереджує увагу на новітніх тенденціях у напрямі соціальних комунікацій в інформаційній, бібліотечній та архівній справі; інноваційних стратегій менеджменту й маркетингу документно-інформаційних структур в епоху глобалізації; інформаційно-комунікаційних технологій в системі соціальних комунікацій; лінгвістичних аспектів в міжкультурній комунікації; інформаційної безпеки та медіаграмотності в умовах глобальних змін.
Участь викладачів кафедри в наукових конференціях і семінарах, тренінгах та воркшопах різного рівня задля вдосконалення професійної майстерності, обміну досвідом та залучення новітніх методик наукової роботи
Налагодження наукового співробітництва з провідними науковими й освітніми закладами, підприємствами й організаціями різних організаційно-правових форм, форм власності і видів економічної діяльності; участь у програмах надання послуг документообігу та архівування вітчизняних бізнес-структур
Керівництво науково-дослідною роботою здобувачів вищої освіти (студентські наукові гуртки «Інформаційний простір професійної комунікації», «Студії з соціальних комунікацій») задля залучення талановитої молоді до наукової роботи через участь у науковому житті Університету і кафедри, публічні виступи на конференціях, конкурсах, предметних олімпіадах тощо.
Важливими напрямами в розвитку творчого мислення та виявлення талановитої молоді є проведення конкурсів, конференцій та олімпіад з навчальних дисциплін і спеціальностей, як у межах університету так і всеукраїнських. Активна наукова співпраця кафедри та наукових об’єднань України дозволяє виявити талановиту студентську молодь, здатну самостійно виконувати завдання наукового пошуку та вивчення напрямів професійної реалізації.
Робота в експертних радах та спеціалізованих вчених радах Міністерства освіти і науки (МОН) України є важливою складовою діяльності науковців кафедри, які беруть участь у розвитку науки, освіти та інноваційної діяльності, з-поміж яких можна виділити наступні напрями.
Експертиза наукових та науково-технічних проєктів – оцінювання заявок на фінансування досліджень та інноваційних проєктів з боку держави, визначення їх наукової новизни, практичної цінності та відповідності національним пріоритетам.
Розгляд кандидатських і докторських дисертацій – у рамках спеціалізованих вчених рад проводиться атестація здобувачів наукових ступенів. Експертні ради здійснюють рецензування, оцінку дисертацій, а також прийняття рішень про присвоєння наукових ступенів кандидата або доктора наук.
Оцінювання освітніх програм та стандартів – участь у розробці й оцінюванні державних стандартів вищої освіти, науково-освітніх програм та критеріїв їх акредитації, що допомагає забезпечити якість і відповідність освіти вимогам ринку праці та сучасним науковим тенденціям.
Акредитація наукових установ – участь у процесі акредитації дослідницьких інститутів та освітніх закладів, що мають право присвоювати наукові ступені. Це включає оцінку їхньої наукової продуктивності, інфраструктури та кадрового потенціалу.
Консультативна та методична діяльність – надання рекомендацій щодо підвищення ефективності наукової діяльності, розробка методичних рекомендацій для науково-дослідних інститутів та університетів.
Моніторинг та аналіз якості наукової та освітньої діяльності – забезпечення належного рівня підготовки наукових кадрів та якості наукових досліджень шляхом постійного моніторингу діяльності наукових установ та вищих навчальних закладів.
Ця робота є ключовою для забезпечення високого рівня якості наукової та освітньої діяльності в Україні, до роботи якої активно долучаються викладачі кафедри.
Участь в атестації наукових кадрів, у роботі разових спеціалізованих вчених рад
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти
Окремим напрямом активного розвитку наукового потенціалу і підготовки науково-педагогічних кадрів виступає робота з аспірантами. Аспірантура є основною формою підготовки здобувачів ступеня доктора філософії на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.
На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності розроблено освітньо-наукову програму «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», за якою розпочато підготовку науково-дослідної проблеми.
Участь викладачів кафедри у роботі редколегії наукових журналів за напрямом спеціальності є вагомою складовою розвитку наукової співпраці та підвищення публікаційної діяльності викладачів. Від кафедри документознавства та інформаційної діяльності активну роботу в редколегіях проводять:
Окремим напрямом науково-дослідної діяльності професорсько-викладацького складу є участь у діяльності професійних та громадських об’єднань. У межах роботи за спеціальністю 029 інформаційна, бібліотечна та архівна справа, викладачі кафедри долучилися до роботи таких об’єднань за профілем роботи кафедри та освітніх програм:
Українська бібліотечна асоціація
Національна спілка документознавців України
Центр українсько-європейського наукового співробітництва
НАВЧАЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ
ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Основні завдання діяльності лабораторії, яка працює при кафедрі документознавства та інформаційної діяльності, охоплює низку пріоритетних напрямів:
Завдання роботи лабораторії спрямовані на підвищення якості наукової та педагогічної діяльності, впровадження інновацій у освітній процес та розвиток академічних здобутків.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 411
телефон: 38(097)336-28-56
E-mail: vtm76@ukr.net