Метою освітньої програми за спеціальністю 124 Системний аналіз є підготовка фахівців в галузі інформаційних технологій, які мають теоретичні знання, практичні уміння та навички по вирішенню складних проблем в різноманітних сферах із використанням методів та засобів системного аналізу.
Принциповою відзнакою освітньої програми є реалізація Стратегії розвитку Університету та підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці шляхом впровадження інноваційного змісту навчання та створення потужної матеріально-технічної бази університету, а саме:
Обов’язкові дисципліни дозволяють здобути студентам компетенцій, які спрямовані на використання можливостей сучасних телекомунікаційних та інформаційних технологій, як в процесі навчання, так і у повсякденному житті, на уміння працювати в команді і з командою, вміння відкрити та вести власний бізнес, оволодіння перспективами розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, що дозволить майбутньому фахівцю йти у ногу з життям та відповідати сучасним запитам розвитку суспільства.
3 семестр
4 семестр
5 семестр
6 семестр
7 семестр
8 семестр
Головною метою освітньо-професійної програми рівня «магістр» «Інтелектуальні системи управління» за спеціальністю 124 Системний аналіз є підготовка професіоналів, здатних розробляти і застосовувати методи і засоби системного аналізу для прогнозування поведінки, проектування, управління складними системами, та для проектування систем підтримки прийняття рішень на основі методології системного аналізу та з використанням методів та засобів штучного інтелекту, сучасної теорії інтелектуальних систем управління.
Програма спрямована на забезпечення загальних та спеціальних (фахових) компетентностей за спеціальністю 124 «Системний аналіз», в тому числі, визначених на основі аналізу сучасного стану ринку праці та вимог до вакансій потенційних роботодавців в сфері розробки, впровадження та супроводу інтелектуальних систем управління. Освітня програма передбачає поглиблене вивчення методів системного аналізу в задачах розробки, дослідження і застосування сучасних інтелектуальних систем управління об'єктами і процесами різної природи. Додатково містить наукову та педагогічну складові.
Програма розвиває перспективні напрями інтелектуального управління складними об’єктами та системами різної природи, особливо в умовах наявності невизначеностей, конфліктів та ризиків.
Програма передбачає:
Випускники можуть працювати в наукових, освітніх, аналітичних, ІТ та інших установах і підрозділах на посадах, що вимагають застосування методів системного аналізу.
Викладання проводиться державною мовою. Іноземною мовою (англійською) проводиться викладання окремих тем дисциплін, які формують загальні та спеціальні (професійні) компетентності. Проблемно-орієнтоване навчання, яке доповнюється практичними кейсами з реальних задач ІТ-галузі, спрямовано на засвоєння знань, умінь і навичок для подальшого застосування у практиці. Основними способами передачі змісту освітньої програми є проведення лекцій, практичних, лабораторних занять, консультацій, тестування, науково-педагогічна, науково-дослідна та переддипломна практики. За можливості використовуються методи викладання, що передбачають розвиток soft-skills, як-от презентації студентів, розв’язання ситуативних завдань, командні форми роботи, в тому числі, ділова гра, мозковий штурм тощо.