Список компаній-партнерів кафедри Системного аналізу, з якими укладено договори про співробітництво
Основними замовниками фахівців спеціальності системний аналіз, є перш за все компанії партнери, з якими укладено договори від кафедри системного аналізу та від інших кафедр університету:
В результаті співпраці:
Для формування компетенцій роботодавців використовуються вимоги до позицій, що відповідають професійним ролям системного аналітика, надані компаніями-партнерами, а також відповідні вакансії різних підприємств, представлені в мережі інтернет.
Перелік вимог, висунутих компаніями-партнерами до позицій, що відповідають професійним ролям системного аналітика
В результаті співпраці з компаніями-партнерами та на основі вимог сучасного ринку сформовано перелік додаткових фахових компетенцій для майбутніх системних аналітиків
Таким чином, завдяки співробітництву з компаніями-партнерами реалізується інноваційний зміст навчання, суть якого полягає в тому, що студентів навчають як потрібно і тому що потрібно згідно компетенцій компаній-партнерів для гарантованого отримання першого високооплачуваного робочого місця.
InterSystems – міжнародна компанія з більш ніж 30-річним стажем, знаходиться у групі лідерів виробників програмного забезпечення інформаційних систем.
Виучувані технології і платформи. СУБД Caché, система бізнес-аналізу у реальному часі DeepSee, середовище розробки об’єктної БД Ensemble, технологія розробки WEB-клієнта Caché Server Pages та Zen.
Щоденна літня школа проходить у форматі інтенсивного вивчення із застосуванням сучасних проектних і практико-орієнтованих методів. Учасники школи отримують унікальний досвід роботи в команді під керівництвом наставників, вивчаючи необхідні для розробки сучасних веб-додатків технології. Кожному учаснику або команді видаються індивідуальні завдання і прикріплюється індивідуальний наставник. Результатом навчання є веб-додаток, створений учасником або командою.
У InterSystems відкритий набір на літнє стажування. Стажерами можуть стать студенти або аспіранти. Стажери проходять навчання і виконують задачі по розробці програмного забезпечення під керівництвом менторів. Стажування оплачуване, зарплата на рівні молодшого інженера InterSystems. Стажування проходить у Москві та штаб-квартирі InterSystems у США. Відкриваються стажування у Європі та Китаї.
Для стажування в США, Європі та Китаї потрібен рівень знання англійської мови Upper Intermediate.
Для проходження стажування достатньо пройти тести і співбесіду (можлива онлайн-форма співбесіди). Знання та досвід з технологій InterSystems вітаються, але не є обовязковими.
Напрями співробітництва із кафедрою Системного аналізу:
IBM – один із найкрупніших у світі виробників і постачальників апаратного і програмного забезпечення та IT-сервісів.
IBM співпрацює з провідними вишами по всьому світу, сприяючи накопиченню знань і розвиненню навичок роботи з провідними технологіями. Виділяючи найкращих студентів, компанія залучає їх безпосередньо до роботи – не тільки в IBM, але й у компаніях, які є її клієнтами та бізнес-партнерами.
В Україні успішно запущені декілька програм IBM. Вони передбачають надання грантів провідним професорам світу, які співробітничають з IBM в області просування технологій, сучасного навчання та досліджень.
У рамках цієї програми IBM співробітничає також зі студентами та аспірантами, для яких передбачена програма – IBM Academic Initiative.
Вона доступна для викладачів і студентів, які зареєструвалися на сайті, де можуть безкоштовно отримати доступ до багатьох програмних продуктів та документів IBM. Існує можливість завантажити повні дистрибутиви програм, отримати всі необхідні матеріали англійською або російською мовами.
Найбільшу цікавість для українських вузів сьогодні являють наступні сім'ї продуктів компанії:
На додачу, IBM активно організовує і бере участь у різних конкурсах для студентів. Добре відомою ініціативою, в якій IBM бере найактивнішу участь, є чемпіонат світу з програмування серед студентів (ACM Contest). Задачі, що розв’язуються там, відображають реально існуючі бізнес-задачі. Студенти з України, Росії, Білорусі є традиційними учасниками цього змагання і регулярно займають на ньому призові місця. ACM Contest також є відмінним стартовим майданчиком для студентів у виборі місця своєї майбутньої роботи.
Напрями співробітництва із кафедрою Системного аналізу:
Odoo – це Open Source програмне забезпечення для бізнесу, модульна ERP система. Постачальник системи – бельгійська компанія Odoo S.A. Вона була заснована у 2002 році, сьогодні в Odoo S.A. працює понад 250 співробітників, 6 її офісів розташовані в Бельгії, США, Люксембурзі, Індії та Гонконзі. Завдяки мережі з понад 550 партнерів, компанія і система Odoo представлені в 120 країнах світу та мають 2,5 млн користувачів. 2012 року компанія отримала найвищій рейтинг "Deloitte Technology Fast50 Benelux" по оцінці компаній, що найдинамічніше зростають. У 2013 році Odoo отримала приз «L’Entreprise Prometteuse» від Ernst & Young.
Компанія ODOO пропонує для українського бізнесу адаптовані рішення в галузі ERP- та CRM-систем. Використання програмних продуктів ODOO за останній час в Україні набирає обертів виходячи з необхідності підприємств працювати у правовому полі із застосуванням легального програмного забезпечення. Серед користувачів системи багато підприємств великого, середнього та малого бізнесу, наприклад, Приват-банк, Нова пошта і Auchan. Але існує проблема підготовки фахівців, які б могли забезпечувати використання та розробку додатків ODOO.
Виходячи з потреб ринку, в Державному університеті телекомунікацій на базі кафедри Системного аналізу створено Навчально-науковий Центр Технологій ODOO. Головна мета діяльності Центру – здійснення комплексної підтримки розвитку, використання та поширення нових інформаційних технологій компанії ODOO у сфері освіти, науки та виробництва.
Напрями співробітництва із кафедрою Системного аналізу:
Інститут проблем штучного інтелекту Національної Академії Наук України – науково-дослідний заклад в в Україні. До 2011 року мав назву «Інститут проблем штучного інтелекту НАН і МОН України» та підпорядковувався Державному університету інформатики і штучного інтелекту.
Основними напрямками наукової діяльності інституту є: