Головним завданням кафедри управління інформаційною та кібербезпекою є організація і здійснення на високому рівні навчальної і методичної роботи з дисциплін, що закріплені за кафедрою, по підготовці бакалаврів та магістрів за спеціалізацією «Управління інформаційною безпекою» спеціальності 125 «Кібербезпека» відповідно до міжнародних та вітчизняних галузевих стандартів з управління інформаційною безпекою та освітньої діяльності.
Закріплені за кафедрою навчальні дисципліни є фундаментальними для базової підготовки фахівців з управління інформаційною безпекою, забезпечують загальне професійне спрямування процесу навчання студентів. За всіма дисциплінами кафедри розроблені навчальні програми з урахуванням вимог кредитно-модульної системи у відповідності до положень Болонського процесу.
Основними формами вивчення дисциплін є:
Заключний етап – написання дипломних робіт (проектів) для освітніх програм «Бакалавр», а також атестаційних робіт для освітніх програм «Магістр». Враховуючи, що одним із основних принципів кредитно-модульної технології є перенесення центру ваги навчального процесу на самостійну роботу студентів та впровадження принципів постійного стимулювання самостійного оволодіння студентами навчальним матеріалом, особливий акцент у діяльності науково-педагогічних працівників кафедри приділяється організації самостійної роботи студентів. На самостійне вивчення виносяться окремі питання, розроблені професорсько-викладацьким складом кафедри у навчальних посібниках та підручниках, а також інших навчально-методичних матеріалах.
Навчальні та наукові видання авторів кафедри - завідувача кафедри Легомінової С.В., доцентів кафедри Дзюби Т.М., Мужанової Т.М., Рабчуна Д.І., Якименка Ю.М., асистента кафедри Запорожченка М.М., дають змогу студентам самостійно вдосконалювати знання з методології наукових досліджень, питань нормативно-правового забезпечення управління інформаційною безпекою, аудиту інформаційної безпеки, теорії ризиків та управління ризиками інформаційної безпеки, управління інцидентами інформаційної безпеки, систем управління інформаційною безпекою, інформаційно-аналітичної діяльності в галузі інформаційної безпеки та інших напрямів.
Навчальні програми вивчення дисциплін, що розроблені на кафедрі, спрямовані на підвищення рівня засвоєння навчального матеріалу, вчать умінню аналізувати науковий матеріал та розвивають творчі здібності, необхідні для майбутнього фахівця високого рівня.
Зміст методичної роботи на кафедрі управління інформаційною та кібербезпекою визначено в індивідуальному плані роботи кожного викладача. Він включає інструкторсько-методичні, показові та пробні заняття, лекції, доповіді, семінари з питань використання технічних засобів навчання, що проводяться на кафедрі. Науково-педагогічний колектив кафедри видає та оновлює підручники, навчальні посібники, курси лекцій, завдання, екзаменаційні та інші навчально-методичні матеріали.
На кафедрі управління інформаційною та кібернетичною безпекою вдосконалено зміст навчання за магістерською програмою, зокрема введено низку нових дисциплін, а також скореговані назви та зміст діючих:
Також колектив кафедри вдосконалив зміст програми підготовки бакалаврів. Введені нові та скореговані назви та зміст діючих дисциплін: