На кафедрі Управління кібербезпекою та захистом інформації 6 травня 2025 року о 09:45 відбулася відкрита лекція для студентів третього курсу спеціальності F5 «Кібербезпека та захист інформації» за ОП «Управління кібербезпекою та захистом інформації».
Лекція проводилася Володимиром ШУЛЬГОЮ, ректором ДУІКТ, д.і.н., старшим дослідником, професором кафедри управління кібербезпекою та захистом інформації. Лектором було відзначено, що нині суспільство перебуває у п’ятому просторі - кіберпросторі, який, окрім традиційних, містить інформаційне середовище (мережі, дані, свідомість) й формується на перетині як технологічних, так і гуманітарних дисциплін.
Наголошено, що тенденції руху до матеріалізованого простору, утвореного цифровими технологіями, інформаційними потоками, комунікаційними платформами та алгоритмічним контролем, у якому відбуваються процеси соціальної взаємодії, обміну знаннями, формування ідеологій, впливу на суспільну свідомість і реалізації державного або корпоративного управління, потребують глибоких знань із стратегічних комунікацій.
Взаємовідносини та спілкування в кіберпросторі передбачають розуміння вибудовування стратегічних комунікацій для активної та ефективної взаємодії людей, колективу, основними інструментами яких виступають онлайн платформи соціальних медіа. Соціальні медіа для бізнесу є підґрунтям формування стійких та надійних взаємовідносин із стейкхолдерами, майданчиком інформування аудиторії про досягнення організації, її здобутки та розвиток.
У процесі проведення лекції було розглянуто основні медіаплатформи та їх функції, закцентувано увагу на особливостях та перевагах їх використання в стратегічних комунікаціях. Студенти були долучені до інтегративного розгляду соціальних медіа, як інструменту впливу на свідомість та сприйняття інформації в медіапросторі.
На лекції були присутні директор Навчально-наукового інституту кібербезпеки та захисту інформації – д.т.н., професор Євгенія ІВАНЧЕНКО, завідувачі та професорсько-викладацький склад кафедр інституту, якими відзначено: високий науково-методичний рівень проведення заняття; якісне змістовне наповнення лекції; влучність методів та форм подачі матеріалу, його зв’язок із реаліями сьогодення у зв’язку із поширенням загроз в медіапросторі через платформи соціальних медіа.