На профільних ресурсах було проведено опитування про вищі навчальні заклади України, в яких навчаються або навчалися вітчизняні IT-фахівці.
Досвід викладачів в частині практичного застосування своїх дисциплін та вміння пояснити це практичне застосування також оцінений середньо (5,3 з 10). Тобто користь знань для роботи в ІТ і практичний досвід викладачів оцінені на одному рівні. При цьому отримання практичних знань за фахом для подальшого працевлаштування - це одна з двох основних причин отримання вищої освіти. Втім, на першому місці все ж хрестоматійне «навчитися вчитися».
Якщо говорити про конкретні технології, то з перерахованих в анкеті варіантів найчастіше в вузах вивчають бази даних і С/С++.
ВНЗ досить активно працюють з ІТ-компаніями. 43% опитаних сказали, що їх вузи залучають ІТ-фахівців до викладання повноцінних навчальних курсів, 40% - що вуз досить активно взаємодіє з ІТ-компаніями в сфері працевлаштування. Крім того, ІТ-компанії співпрацюють з вузами і по інших напрямках.
Прикладом є активна співпраця Державного Університету Телекомунікацій з такими світовими компаніями, як: HP, LENOVO, IBM, CISCO, HUAWEI, ALCATEL і Міжнародним Союзом Електрозв'язку.