Сонячна енергія робить величезні кроки в якості надійного, поновлюваного джерела енергії, але є ще багато невикористаного потенціалу з точки зору ефективності фотоелектричних елементів і того, що відбувається вночі і в негоду. Тепер рішення було висунуто в формі виробництва енергії від дощових крапель.
Ключем до нового процесу є графен: «дивовижний» матеріал, про який ми вже багато чули. Оскільки дощові краплі складаються не з чистої води і містять різні солі, які розпадаються на позитивні і негативні іони, команда з Університету Китаю в Циндао вважає, що ми можемо використовувати енергію за допомогою простої хімічної реакції. Зокрема, вони хочуть використовувати графенові листи для поділу позитивно заряджених іонів від дощу (включаючи натрій, кальцій і амоній) і, в свою чергу, виробляють електрику.
Ранні тести з використанням злегка солоної води для імітації дощу були багатообіцяючими: дослідники змогли створити сотні мікровольт і домогтися респектабельної ефективності в 6.53% перетворення сонячної енергії в електричну в своїй сонячної панелі.
Для експерименту команда використовувала недорогий тонкоплівковий сонячний елемент, який називається сенсибілізованим сонячним елементом. Після додавання шару графену в клітинку, його наносили на прозору підкладку з оксиду індію та олова. Отримана концепція «всепогодної» сонячної батареї була потім обладнана для виробництва енергії як від сонячного світла, так і від замінника дощу.
Тут відбувається те, що позитивно заряджені іони зв'язуються зі надтонким шаром графена і утворюють подвійний шар (технічно званий псевдоконденсатором) з уже присутніми електронами. Потенційна різниця потенціалів між двома шарами досить велика, щоб генерувати електричний струм.
В даний час вони працюють над коригуванням технології для обробки різноманітних іонів, знайдених в реальних дощових краплях, і з'ясування того, як отримувати достатню кількість електроенергії з зазвичай низьких концентрацій, в які вони потрапляють.
Вже не в перший раз графен використовується для підвищення технологій використання сонячної енергії: на початку цього року команда з Великобританії змогла створити матеріал на основі графену, який дуже ефективний при поглинанні зовнішньої температури і світла.