Вчені представили нову форму матерії: кристали часу

08:25, 31-01-2017

Для більшості людей, кристали мається на увазі алмази і шик, напівкоштовні камені або, можливо, зазубрені аметисти або кристали кварцу, улюблені колекціонерами.

Для Нормана Яо, ці інертні кристали верхівка айсберга.

Якщо кристали мають атомну структуру, яка повторюється в просторі, як в вуглецевої гратки алмазу, так чому кристали не можуть також мати структуру, яка повторюється в часі? Тобто, кристал часу?

У статті, опублікованій в Інтернеті минулого тижня в журналі Physical Review Letters, Університет Каліфорнії, Берклі, доцент кафедри фізики точно описує, як зробити і виміряти властивості такого кристала, і навіть пророкує, що різні фази навколо кристала часу повинні бути зріднені з рідкої і газовою фазами льоду.

Це не просто припущення. Дві групи дослідник вже створили перші в світі кристали часу. Групи з Університету штату Меріленд і Гарвардського університету повідомили про свої успіхи, використовуючи дві абсолютно різних установки, в роботах, розміщених в Інтернеті в минулому році, і представили результати для публікації.

Кристали часу повторюються в часі, тому що вони періодично піддаються тиску, як наприклад натиснувши желе кілька разів, можна змусити його коливатися, сказав Яо. Великий прорив більше в тому, що саме ці кристали повторюються в часі, ніж те, що вони є першими з великого класу нових матеріалів, які за своєю природою не можуть осісти в нерухомій рівновазі, як, наприклад, алмаз або рубін.

"Це нова фаза матерії, період, і це один з перших прикладів нерівноважної матерії," сказав Яо. "За останні півстоліття, ми досліджували питання рівноваги, як металів і ізоляторів. Ми тільки зараз починаємо досліджувати абсолютно новий ландшафт нерівноважної матерії."

У той час як для Яо важко уявити собі використання для тимчасового кристала, інші пропоновані фази нерівноважної матерії теоретично перспективні як майже ідеальні спогади і можуть бути корисними в квантових комп'ютерах.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси