29 квітня в Національному художньому музеї України відкрилася виставка з нагоди 100-річчя видатного графіка, митця, що народився в України, − Якова Гніздовського. Представлена експозиція є найбільшою за роки незалежності нашої країни.
Роботи Гніздовського для виставки надали Національний музей у Львові ім. Андрія Шептицького, Борщівський обласний краєзнавчий музей, Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія» – колекція Омеляна Пріцака, Український Католицький Університет, Посольство США в Україні та приватні колекціонери.
Творчість Гніздовського вражає зовнішньою довершеністю та філософським наповненням. Демонструє тугу митця за природою, якої йому дуже не вистачало під час проживання у кам’яних джунглях Нью-Йорка. Стиль художника зазнав різних впливів: архетипічні мотиви рідного Поділля, японська та європейська гравюра, американський поп-арт.
Яків Гніздовський був митцем широкого діапазону, філософом, знавцем літератури. Виставка – це історія становлення людини, яка наполегливою працею зробила себе сама, втілена американська мрія. Гніздовський народився в Україні, щось підсвідоме взявши з цієї землі. Європейська мистецька цивілізація справила на нього дуже сильний вплив, а Америка стала країною можливостей. Тим цікавішою є творчість митця, тим глибший смисл, закладений в його творах, − розповів куратор виставки Данило Нікітін. Виставка робіт Якова Гніздовського працює до 5 липня.