В Україні зареєстровано 143 надзвичайні ситуації

10:27, 13-03-2015

У 2014 році в Україні зареєстровано 143 надзвичайні ситуації, які відповідно до Національного класифікатора «Класифікатор надзвичайних ситуацій» ДК 019:2010розподілилися на:

·                     техногенного характеру — 74;

·                     природного характеру — 59;

·                     соціального характеру — 10.

Внаслідок цих надзвичайних ситуацій загинуло 287 осіб (з них 39 дітей) та 680 — постраждало (з них 235 дітей).

За масштабами надзвичайні ситуації розподілилися на:

·                     державного рівня — 5;

·                     регіонального рівня — 9;

·                     місцевого рівня —59;

·                     об’єктового рівня —70.

У 2014 році зафіксовано збільшення масштабності НС, що у свою чергу вплинуло на збільшення їх негативних наслідків. Збільшення на 13,4% кількості загиблих в НС у 2014 році сталося за рахунок зростання на 33% їх частки в НС техногенного характеру, а саме в НС, пов’язаних із пожежами (вибухами), аваріями на транспорті та НС унаслідок раптового руйнування будівель і споруд.

В територіальному відношенні, найбільшу кількість НС у 2014 року зафіксовано у Донецькій, Одеській, Харківській та Херсонській областях, а найменшу — в Івано-Франківській, Кіровоградській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Основними причинами виникнення НС у 2014 року були:

·                     порушення правил дорожнього руху;

·                     недотримання правил пожежної безпеки;

·                     порушення вимог технологічних процесів;

·                     застарілість та фізична зношеність обладнання, конструкцій, комунікацій тощо;

·                     відсутність належного контролю за дотриманням вимог пожежної та техногенної безпеки, у зв’язку із запровадженою Урядом України тимчасовою забороною на проведення планових та позапланових перевірок;

·                     ускладнення погодних умов;

·                     порушення санітарно-гігієнічних норм установами громадського харчування;

·                     зниження контролю за виконанням протиепізоотичних та протиепідемічних заходів тощо.