В Європейському Союзі вартість стресу, пов’язаного з роботою і викликаних ним захворювань, оцінюється приблизно в 20 мільярдів євро на рік. Зараз профілактика стресу є одним із головних завдань стратегії спільноти з питань охорони та безпеки праці на найближчі роки.
Нова стратегія спільноти з охорони праці враховує зміни умов праці, впровадження нових технологій, збільшення зайнятості жінок, старіння населення та процес розширення Європейського Союзу. Основна його мета - подальше зменшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань (незважаючи на зменшення кількості таких випадків вони як і раніше призводять до втрати працездатності близько 300 000 осіб на рік), а також запобігання нових загроз.
Професійну шкоду спричиняють не тільки хімічні, біологічні чи фізичні чинники. Відбулися значні зміни в характері нещасних випадків та захворювань на роботі. Серед них значну роль відіграють стрес, депресія, тривога, різні форми залежності, насильство та різні форми цькування. Вони були визначені в стратегії спільноти як соціальні ризики.
З досліджень, результати яких надає Центральний Інститут Охорони Праці (є Національним Контактним Центром Європейського Центрального Агентства з питань Безпеки та Гігієни Праці), виникає, що до 60 % невідпрацьованих робочих днів в країнах ЄС пов’язані зі стресом. У Великій Британії кількість пропущених робочих днів пов’язаних зі стресом оцінюється в 5 мільйонів. Дослідження показують, що стрес є причиною низької ефективності роботи, недотримання правил безпеки чи підвищення компенсацій працівникам.