Українці все частіше почали замислюватись над екологічною безпекою товарів, які вони купують, але якісь пакування та питання його утилізації все ще не стали пріоритетними для пересічних громадян. Розуміючи гостроту цього питання та необхідність впливу на нього у законодавчому полі перший шаг зробили депутати Київської міської ради, прийнявши 17 травня 2018 року на пленарному засіданні рішення «Про питання використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів».
Відповідно до зазначеного рішення, Київрада рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі й послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо. У багатьох країнах прийняті або розробляються законодавчі акти, які прямо забороняють використання полімерів. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. Наприклад, у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену. Магазинам дали тримісячну відстрочку, щоб вони встигли закупити паперові пакети й полотняні сумки.
Головна ідея депутатів Київради зробити купівлю і використання поліетилену не модним. Коли ви купуєте їжу або інші речі у поліетиленових пакетах, середній термін їх розпаду – більше ста років. Необхідно зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено. Це рішення рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі й послуг пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів. Мається на увазі використання біологічних полімерів чи паперових пакетів, а найцікавіше – повернення до використання багаторазових торбин, які виробляються з тканини.
Більш детальна інформація на сайті Київради