28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці (МОП) визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».
Статистика показує, що молоді працівники (вік 15-24 роки) мають більш високий ризик нефатальних професійних травм, приблизно на 40%, ніж дорослі працівники (чий вік більший за 25 років). Саме молоді працівники частіше за інші категорії робітників виконують тимчасові та непостійні роботи, тому вони більш вразливі до існуючих ризиків для здоров'я на виробництві через їх фізичний та психічний розвиток.
Стратегія охорони праці базується на переконанні, що будь-які випадки, захворювання та заподіяння шкоди при здійсненні професійної діяльності можна уникнути. Формування високої культури безпеки та здоров'я на рівні компаній може сформувати безпечне становлення молоді на роботі та надавати їм можливість розвивати і реалізувати свій потенціал у безпечних виробничих умовах.
Забезпечення гідних і безпечних умов праці також передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.
Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.