Навчальна дисципліна «Соціальна та екологічна безпека життєдіяльності» вимагає від студентів знання екологічного законодавства. На сучасному етапі розвитку держави відбувається процес модернізації законодавства і в цій сфері також.
Одним з останніх нововведень є набрання чинності з 1 січня 2018 року законом №2125-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами».
Закон регламентує цільове використання коштів, які сплачуються виробниками електроенергії за рахунок атомних електростанцій.
Державний фонд поводження з радіоактивними відходами був створений у 2008 році для акумулювання коштів виробників радіоактивних відходів (РАВ) для їх майбутнього поховання. Після внесення змін до законодавства в 2010 році фонд втратив статус накопичувального, що призвело до браку коштів на створення інфраструктури для поводження з РАВ.
Відповідно до закону, фонд формується за рахунок надходжень від екологічного податку, що стягується за утворення радіоактивних відходів (зокрема вже накопичених) та /або за тимчасове зберігання радіоактивних відходів виробниками понад установлений умовами ліцензії строк. Кошти фонду спрямовуються на фінансове забезпечення проектування, будівництва, експлуатації та закриття об'єктів із поводження з радіоактивними відходами, переданих ліцензіатами у власність держави.
Згідно із законом Держфонду поводження з радіоактивними відходами повертається накопичувальний статус, таким чином створення та утримання сховищ радіоактивних відходів буде мати тепер належне фінансування.