Новий підхід передбачає встановлення ризику для здоров'я, а не порогового рівня шкідливої речовини. Скасування санітарно-епідеміологічних норм, прийнятих ще за часів Радянського Союзу, припинить дію анекдотичних правил. Про це йшлося на спільній прес-конференції голови Державної регуляторної служби Ксенії Ляпіної та в.о. голови Державної санепідемслужби Святослава Протаса.
Нагадаємо, що розпорядженням Кабміну № 94-р скасовуються санітарні норми, які були прийняті до 1991 року. З 1 січня 2017 року вважатимуться недійсними санітарні, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи і санітарні регламенти.
«Старий підхід до регламентування державного регулювання ‑ встановлюються порогові рівні шкідливої речовини, і їх перевищення вважається вже негативним, незалежно від того, якої шкоди це завдає організму. Крім того, що держава встановлює показник, встановлює і технічні рішення для досягнення цього показника.
Новий підхід передбачає встановлення ризику для здоров'я. А як досягти безпеки для здоров'я ‑ вирішує сам суб'єкт господарювання. Безпорогова концепція передбачає, що будь-яка шкідлива речовина вже впливає на організм, проте значення має і тривалість цього впливу», ‑ роз'яснив С. Протас, підкресливши, що населення України жодним чином не відчує якихось негативних результатів і наслідків такого рішення.
Зменшення регулювання сприятиме розвитку бізнесу, створенню нових робочих місць, конкуренції, а це, в свою чергу, приведе до різноманітності дешевих товарів і послуг, вважають експерти.
«Перехід до нової моделі досягнення результату не простий, це вимагає перебудовувати «мізки» і контролюючих органів, і самого бізнесу, ‑ зазначає К. Ляпіна. ‑ Скасування радянських санітарних норм ‑ це крок вперед, але тільки перший, адже варто переглянути і деякі норми, прийняті після здобуття незалежності Україною».