XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

На кафедрі Інтернет-технологій розробили інструкцію з убезпечення від шахрайства в мережі

14:40, 14-10-2024

Сучасний світ неможливий без Інтернету, адже всесвітня мережа охопила майже всі сфери суспільного життя. Безліч українців стають жертвами онлайн-шахраїв, а активність злочинців невпинно зростає.

Воєнні часи не заважають зловмисникам виманювати гроші в українців та урізноманітнювати для цього хакерські схеми. Онлайн-злочинці пристосувалися до нових умов та використовують проти користувачів їх тривожність та фінансову безграмотність. Сьогодні близько 90% кількості випадків платіжного шахрайства відбувається в мережі Інтернет. Злочинці створюють сайти, подібні до Web-ресурсів відомих брендів, банків, державних установ, зламують акаунти, тощо.

Викладачі та студенти кафедри Інтернет-технологій оцінили ризики та розробили своєрідний мануал щодо того, як не стати жертвою онлайн-шахраїв. Зокрема, викладач кафедри Інтернет-технологій (за сумісництвом представник міжнародної ІТ-компанії KopenTech) Олександр Корецький підготував для студентів кафедри цікаву доповідь про шахрайство в інтернеті.

Головні поради для убезпечення своїх даних в мережі:

• Перевіряйте ресурси, якими користуєтесь, і не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах.
  • Додатково перевіряйте посилання сумнівних сайтів на плаформі Кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua/ або на сервісі Асоціації «ЄМА» CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/

• Тримайте в секреті пароль до Інтернет-банкінгу, коди банків та мобільних операторів, тризначний номер на звороті платіжної карти.

"Уникайте натискання рекламних оголошень, створюйте складні та різноманітні паролі до електронної пошти, месенджерів, соціальних мереж та Інтернет-банкінгу. Встановлюйте двофакторну автентифікацію, не користуйтеся оголошеннями про роботу, що пропонують швидкий заробіток за внесення завдатку. Пильність та критичне мислення – це найкращий захист особистих коштів", - зауважив Олександр Корецький.