Загальна тяга до мініатюрності підкорює цей світ: маленькі машинки займають менше місця на дорогах, хоча пробок від цього не зменшується. Вони комфортні, швидкі і найголовніше - дуже стильні, чим і підкуповують своїх потенційних власників. Точно така ж ситуація і з компактними комп'ютерами, званими в народі "неттопами". Платформа Nvidia Ion дала їм шлях в світ мультимедіа, а Intel Atom заручився підтримкою більшості офісних програм. Тепер головне - упакувати це в хороший корпус і подати під правильним соусом.
Сьогодні до нас на тест потрапив представник сімейства мінікомп'ютерів - Sapphire Edge-HD2 Mini PC, який є самим мініатюрним неттопом в світі. Модель Edge-HD2 Mini є вдосконаленою версією неттопа Edge-HD, який свого часу здивував (в хорошому сенсі цього слова) комп'ютерне співтовариство продуктивною зв'язкою з центрального процесора від Intel і графіки від nVidia, на відміну від конкурентів, які пропонували свої рішення виключно на платформі AMD.
Наш сьогоднішній гість є вдосконаленою і покращеною моделлю Edge-HD у всіх сенсах цього слова. У якості ОС разом з неттопом поставляється Windows 7.
Якщо порівнювати нову модель Edge-HD2, то якість збірки на висоті. Ультракомпактний дизайн новинки дозволить використовувати її в будь-якому середовищі, в тому числі для самостійної збірки моноблока з того монітора, який вам подобається. Нам також дуже сподобалося оздоблення корпусу пристрою, яке зовсім не марке, не збирає пил і відбитки пальців.
Якщо говорити про продуктивність, то в новій моделі вона була збільшена за рахунок більш продуктивної оперативної пам'яті, центрального процесора і графічного адаптера. Ви будете приємно здивовані наскільки легко цей мініатюрний ПК може справлятися з казуальними і браузерними іграми, програванням HD відео, або багатьма іншими щоденними завданнями. До того ж наявність гігабітного мережевого порту і швидкісного Wi-Fi адаптера забезпечують додатковий комфорт для користувача. Робота в якості домашнього сервера для торрентів або медіаплеєра для тих, хто не хоче купувати окремо NAS і медіаплеєр, буде не просто по плечу цього міні-пристрою, а я б навіть сказав, що він створений для таких завдань. Єдине, що треба розуміти, що все ж ресурси платформи Intel Atom обмежені, і якщо ви звикли працювати в інтернеті, відкриваючи 10-20 вікон браузера одночасно, обробляючи 12-мегапіксельні фотографії в фотошопі і редагуючи відео перед заливкою на Youtube, то краще все ж придивитися до повноформатного комп'ютера.