XL

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Доцент ДУІКТ взяв участь у круглому столі щодо відновлення місцевого самоврядування в столиці

16:35, 01-10-2024

Доцент кафедри Публічного управління та адміністрування ДУІКТ Вадим Власенко взяв участь у круглому столі на тему: “Відновлення місцевого самоврядування: який новий закон про столицю потрібен Києву”. Організатором заходу виступив депутат Київської міської ради Андрій Вітренко.

Питання, що обговорювались учасниками:

1. Основні виклики: які найбільші проблеми існуючого законодавства про столицю впливають на неефективність місцевого самоврядування у Києві?

2. Адаптація до сучасних викликів безпеки та оборони: в умовах воєнного стану Київ потребує спеціального правового регулювання, яке враховуватиме потреби міста в захисті критичної інфраструктури, безпеці громадян, управлінні евакуацією та реагуванні на надзвичайні ситуації.

3. Як мають бути розподілені повноваження між міською радою, мером та районними радами, щоб забезпечити ефективне управління столицею?

4. Яким чином новий закон про столицю може покращити життя киян? Які механізми участі громадян у прийнятті рішень мають бути включені?

5. Фінансова автономія: які зміни потрібні у фінансуванні Києва, щоб столиця мала фінансову автономію для ефективного вирішення своїх проблем?

6. Як новий закон може покращити прозорість управління містом та сприяти боротьбі з корупцією?

7. Який досвід інших столиць світу може бути корисним для реформування місцевого самоврядування в Києві?

Київська громада є єдиною з-понад 1600 громад у країні, на яку не поширюється реформа децентралізації. На думку учасників заходу, це потребує змін.

Адміністративна децентралізація міст може суттєво поліпшити управління та підвищити ефективність надання послуг. Ось кілька ключових аспектів, які варто врахувати:

1. Передача повноважень: Надання місцевим органам влади більше повноважень у питаннях містобудування, транспорту, освіти та охорони здоров’я. Це дозволить краще реагувати на потреби громади.

2. Фінансова автономія: Забезпечення місцевих бюджетів додатковими джерелами фінансування, такими як податки на нерухомість, туристичний податок тощо. Це допоможе містам самостійно фінансувати свої проекти.

3. Участь громади: Важливо залучати жителів до процесів ухвалення рішень через публічні консультації, громадські слухання та електронні платформи для зворотного зв’язку.

4. Розвиток інфраструктури: Стимулювання інвестицій у розвиток інфраструктури, що включає дороги, транспорт, освітлення, щоб підвищити якість життя в містах.

5. Партнерство з бізнесом: Сприяння співпраці між місцевими органами влади та бізнесом для розвитку економіки, створення нових робочих місць і покращення інфраструктури.

6. Навчання та розвиток кадрів: Інвестування в навчання для місцевих чиновників, щоб покращити їхні управлінські навички та компетенції.

"Реформа децентралізації в містах може стати потужним інструментом для покращення якості життя жителів і підвищення ефективності управління" - зауважив Вадим Власенко.