Телекомунікації − це міст між «залізом» та програмуванням.
Наша кафедра здійснює підготовку фахівців спеціалізації «Телекомунікаційні системи та мережі» за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка.
Особливістю підготовки фахівців даної спеціалізації є формування у них визначених роботодавцями професійних компетенцій, що дозволяють виконувати виробничі функції проектування, побудови та технічної експлуатації.
У процесі навчання студенти вивчають дисципліни, які надають сучасні уявлення про інформацію, способи її обробки, розподілу та захист в телекомунікаційних системах та мережах; глибокі знання про сучасні інформаційно-комунікаційні технології та електронні компоненти і технічні засоби зв’язку.
Що вивчають наші студенти?
На кафедрі відкрито сертифікований центр Pearson VUE, де можна здати іспит і отримати сертифікат, котрий визнається в 175 країнах світу. Міжнародні сертифікати за офіційними програмами тестування виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення (Ericsson, Cisco, Juniper, ZTE, Apple, Microsoft, IBM, Linux та інших) суттєво підвищують шанси престижного працевлаштування в усьому світі.
Це дозволяє, не звертаючись до комерційних центрів тестування, безпосередньо в Університеті здійснювати сертифікацію наших студентів і викладачів за офіційно визнаними програмами тестування декількох десятків виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення лідерами серед яких є: Ericsson, Cisco, Juniper, ZTE, Apple, Microsoft, IBM, Linux та інших. Підтвердження знань та навичок сертифікатами суттєво збільшують шанси успішного працевлаштування не тільки на Україні, але і у всьому світі.
Значний обсяг дисциплін надають студентам ґрунтовні навички з програмування телекомунікаційних мереж та мобільних пристроїв комунікацій. Вивчаючи телекомунікації, які є основою більшості сучасних інформаційних технологій, студенти можуть легко опанувати суміжні напрями ІT-сфери: програмну та комп'ютерну інженерію, безпеку інформаційних та комунікаційних систем. Під час вашого навчання передбачена можливість послідовного вивчення декількох дисциплін за програмами підготовки таких всесвітньо відомих фірм як CISCO, HP та Huawei.
Які перспективи у наших студентів?
Найбільш перспективним місцем роботи для молодих спеціалістів є великі телекомунікаційні компанії, інтернет-провайдери та оператори стільникового зв'язку.
Перспективи в кар'єрному зростанні: старший інженер, головний інженер та, як вершина, власник власної телекомунікаційної компанії.
Сфера роботи інженера зв'язківця з кожним днем стає все ширше. З'являються нові покоління зв'язку, комп'ютерного забезпечення і апаратури мобільних пристроїв. Уже в недалекому майбутньому можна буде поспілкуватися по високоякісному відеозв'язку формату 4к з людиною, яка живе в іншому місті або за кордоном. Часто зарплата інженера зв'язківця залежить від напрацьованих годин і знань в конкретній області. У зв'язківців ненормований робочий день, їх можуть викликати на роботу вночі, у вихідні та святкові дні. За умови знань англійської мови можна влаштуватися на роботу в компанію-вендор, де виробляють обладнання систем зв'язку та телекомунікацій. Зарплати у них вищі, а працювати понаднормово там доводиться рідко.
Враховуючи все вищесказане, ми впевнено стверджуємо, що наш Випускник, а в перспективі інженер-зв’язківець, буде фахово підготовлений краще за випускників всіх інших університетів!