Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», вже декілька років наявність у випускника ВНЗ освітнього рівня «бакалавр» задовольняє формальним вимогам роботодавців про наявність вищої освіти для найбільш привабливих вакансій.
Крім того, останнім часом дедалі менше уваги роботодавці приділяють наявності диплома про вищу освіту і все більше – компетенціям, вмінням, та практичному досвіду людини. В Університет прикладних наук Дюссельдорфа провели дослідження: вивчили 120 вакансій і опитали HR-ів 30-ти німецьких і міжнародних концернів. Виявилося, що роботодавці мають досить розпливчасті уявлення про різницю між бакалаврами і магістрами, дев’ять з десяти фірм їх просто прирівнюють, а дві третини респондентів заявили, що можливості кар’єрного росту для обох ступенів однакові. Зійшлися в одному: головне – практичний досвід.
Тому останнім часом набула поширення думка про «марність» навчання в магістратурі: якщо представлятися в майбутньому з приставкою «доктор» – не твоя мрія, навіщо витрачати час на пари, який можна було б використати на практику?
Але сподівання окремих студентів про зниження на пострадянському просторі престижності навчання в магістратурі виявилися марними. Адже, враховуючи реалії нашого життя, для роботодавців на теренах України людина зі ступенем магістра – це не лише працівник, який потенційно має більше знань, а ще й людина, яка присвятила достатньо свого часу власній освіті і розвитку. Вона готова вкладати сили й отримувати результат, а це вже дуже цінується.
Тому наведемо лише декілька аргументів, навіщо вступати до магістратури:
Нажаль, всі ці переваги краще усвідомлюють випускники інших ВНЗ, які (здебільшого відчувши, що вони будуть якщо не позбавлені, то суттєво обмежені в реалізації можливості навчання в магістратурі «рідного» вишу) вже намагаються заздалегідь уточнювати порядок вступу до магістратури за освітньо-професійною програмою «Телекомунікаційні системи та мережі». Наші ж студенти звикли, що цікавитися вступом до магістратури треба починати лише після отримання диплому бакалавра.
На відміну від магістратур всіх інших університетів – вступ в нашу магістратуру проводиться без сертифікату ЗНО з іноземної мови! Таким чином, вступаючи до нас ви маєте чудову можливість не мати справу з складанням ЗНО, а лише скласти фаховий іспит та іспит з іноземної мови безпосередньо в нашому університеті.