Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Переваги навчання за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка»

10:48, 25-12-2018

Інженер зв'язку - поняття широке, всередині нього існує багато спеціалізацій. Особливо їх стало багато в останні роки, в зв'язку з швидкими темпами зростання і розвитку бездротових технологій. Але в цілому інженер зв'язку - це фахівець, який займається установкою, налаштуванням і обслуговуванням устаткування зв'язку: Інтернет-ліній, автоматичних телефонних станцій (АТС), телевізійних і стільникових веж. Тому відразу після закінчення ВНЗ займатися тільки офісною роботою, як багато хто уявляє про цю професію, зв'язківцям вдається рідко. Спочатку їх діяльність полягає в здійсненні прокладки кабельного обладнання, підключенні станцій і усунення неполадок мережі.

Вже на першому курсі (а не на третьому, як в інших вузах) наші студенти отримують «дорожню карту» свого подальшого навчання та перспектив працевлаштування як за фахом, так і в суміжних галузях. Наша кафедра визначила цей крок одним із найважливіших етапів адаптації процесу навчання до концептуально нової освітньої моделі, яка б забезпечила нашим випускникам незаперечні конкурентні переваги на ринку праці, привабливість їх для фірм та пріоритетність серед випускників інших навчальних закладів за спорідненою спеціальністю.

Тому ми нагадаємо, що в Навчально-науковому інституті телекомунікацій та інформатизації студентам, які навчаються за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка», створено три навчальні лабораторії для практичних та лабораторних робіт, які дозволяють студентам вивчити основи мережевих технологій, архітектуру та протоколи мереж наступного покоління (NGN ), а також опанувати проектуванням, побудовою та технічною експлуатацією не окремих зразків обладнання, а телекомунікаційних мереж у цілому

Починаючи вже з 1-го курсу ви почнете ознайомлюватися з різносторонніми дисциплінами, що присвячені галузі телекомунікацій. В цей період у вас з’являється можливість підкріпити свої знання з таких дисциплін відповідними сертифікатами в авторизованому центрі  PEARSON VUE:

  • «Перспективні компоненти та засоби інфокомунікаційних технологій» - Hewlett-Packard Network;
  • «Сучасні комп’ютерні системи та мережі» - Cisco ССNA ( І рівень);
  • «Електронний бізнес» - 1C:Підприємство 8.

В недалекому майбутньому можна буде поспілкуватися по високоякісному відеозв'язку формату 4к з людиною, яка живе в іншому місті або за кордоном. Зарплата інженера зв'язківця залежить від напрацьованих годин і знань в конкретній області. У зв'язківців ненормований робочий день, їх можуть викликати на роботу вночі, у вихідні та святкові дні. За умови знань англійської мови можна влаштуватися на роботу в компанію-вендор, де виробляють обладнання систем зв'язку та телекомунікацій. Зарплати у них вищі, а працювати понаднормово там доводиться рідко.

 

Уже в 4-му семестрі буде детальне вивчення телекомунікаційних систем, мереж та інших необхідних дисциплін:

«Групова динаміка і комунікації», «Ділові комунікації», «Електроживлення систем зв'язку», «Системи мобільного зв'язку», «Глобальна інформаційна інфраструктура», а також дисциплін вільного вибору студента за якими є можливість проходження сертифікації:

  • «Створення та обробка баз даних» - сертифікація IBM DB2 Express;
  • «Глобальна інформаційна інфраструктура» - сертифікація Linux.

5 семестр: «Засади відкриття власного бізнесу», «Кінцеві пристрої абонентського доступу», «Основи телебачення та радіомовлення», «Супутникові СЗІН», «Системи комутації та розподілу інформації», «Фізика оптичного зв'язку», а також дисципліни вільного вибору студента за якими є можливість проходження сертифікації:

  • «Інфраструктура мереж майбутнього» - сертифікація HP Servers and Storages;
  • «Основи мережевої безпеки» - сертифікація Cisco CCNA (безпека додатків).
 

6 семестр: «Цифрова обробка сигналів», «Телекомунікаційні системи передачі», «Елементи та пристрої фотонних систем зв'язку», «Напрямні системи електричного та оптичного зв'язку», а також дисципліни вільного вибору студента за якими є можливість проходження сертифікації:

  • «Проектування, будівництво та експлуатація волоконно-оптичних ліній зв’язку» - сертифікат державного зразка;
  • «Основи CCNA Security» - сертифікація Cisco CCNA Security.

В 7-8 семестрах проходить навчання по таким дисциплінам: «Інфокомунікаційні технології», «Технології та протоколи інфокомунікаційних мереж», «Системи автоматизованого проектування», «Технології програмної комутації», «Моніторинг телекомунікаційних мереж», «Мультисервісні мережі», а також дисципліни вільного вибору студента за якими є можливість проходження сертифікації:

  • «Інформаційні ресурси та сервіси в інфокомунікаціях» - сертифікація HP Cloud;
  • «Технічне обслуговування бездротових систем та мереж» - сертифікація Lifecell;
  • «Проектування, будівництво та експлуатація структурованих кабельних систем» - сертифікат державного зразка;
  • «Технічна експлуатація телекомунікаційних систем і мереж» - сертифікація Juniper Wireless LAN Specialist та Juniper Routing Essentials;
  • «Основи безпеки додатків за програмним комплексом IBM» - сертифікат IBM DB4 Security.

На сьогоднішній день телекомунікації та зв'язок є однією з найбільш розвинутих і прибуткових галузей, тому на ринку праці завжди є попит на інженерів зв'язку. Щоб влаштуватися на роботу за цією спеціальністю необхідно мати вищу освіту за спеціальністю: "Телекомунікації та радіотехніка".

При цьому, випускник Державного університету телекомунікацій, котрий успішно закінчує навчання, має на руках офіційний диплом  державного зразка, чималий перелік сертифікатів, що визнаються у всьому світі, міцну базу знань, компетенцій та умінь, та ще й вільно розмовляє англійською, окрім всього вищезазначеного, отримує значний пріоритет серед випускників інших навчальних закладів споріднених спеціальностей, що надає йому можливість успішно влаштуватися на роботу та займати більш престижні та високооплачувані посади в провідних телекомунікаційних та ІТ-компаніях. Він здатен практично виконувати обсяг покладених на нього завдань та спроможний встановлювати ефективні ділові контакти з вітчизняними та іноземними партнерами на користь підприємствам та бізнесу.

Найбільш перспективним місцем роботи для молодих спеціалістів є великі телекомунікаційні компанії, інтернет-провайдери та оператори стільникового зв'язку.

Перспективи кар’єрного зростання: старший інженер, головний інженер та, як вершина, власник власної телекомунікаційної компанії.

Таким чином, випускник Державного університету телекомунікацій буде фахово підготовлений краще за випускників всіх інших університетів.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж

Абітурієнту

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Переглядів: 11 772