Сьогодні, щоб стати хорошим зв'язківцем необхідно не тільки вміти прокладати телефонний і оптоволоконний кабель, але і знати основи проектування і установки систем телебачення та мережі Інтернет, телефонізації, охоронних систем, відеоспостереження.
Щоб влаштуватися на роботу за цією спеціальністю необхідно мати вищу освіту за спеціальністю: "Телекомунікації та радіотехніка". Найчастіше студенти, що поступили в технічний ВНЗ і отримують освіту за цією спеціальністю, не уявляють собі, де і як вони будуть працювати після отримання диплома. На сьогоднішній день телекомунікації та зв'язок є однією з найбільш розвинутих і прибуткових галузей, тому на ринку праці завжди є попит на інженерів зв'язку.
Інженер телекомунікацій повинен мати Т-видні знання і досвід. Є сфера, в якій він спеціаліст - це його стовп, ноги, опора. Ліва рука поринає в програмування, а права - в user experience. |
Дійсно, інженер зв'язку - поняття широке, всередині нього існує багато спеціалізацій. Особливо їх стало багато в останні роки, в зв'язку з швидкими темпами зростання і розвитку бездротових технологій. Але в цілому інженер зв'язку - це фахівець, який займається установкою, налаштуванням і обслуговуванням устаткування зв'язку: Інтернет-ліній, автоматичних телефонних станцій (АТС), телевізійних і стільникових веж. Тому відразу після закінчення ВНЗ займатися тільки офісною роботою, як багато хто уявляє про цю професію, зв'язківцям вдається не часто. Спочатку їх діяльність полягає в здійсненні прокладки кабельного обладнання, підключенні станцій і усунення неполадок мережі. Інженерам зв’язку доводиться працювати не тільки з монітором і клавіатурою, але і підключати кабелі та проводи для передачі даних для відновлення з'єднань. Можливі часті відрядження. Щоб стати незамінним фахівцем, необхідно добре знати не тільки технологію підведення і установки необхідного обладнання, а й принцип його роботи на програмному рівні.
Деякі телекомунікаційні інженери зосереджують свої зусилля на розробці та впроваджені нових телекомунікаційних пристроїв та мережевого обладнання. Тут спочатку передує складна пошукова робота та тестування.
Вже після 5-6 років роботи можна піднятись по кар’єрній сходинці до старшого інженера телекомунікацій.
Часто роботодавці вимагають наявність сертифікатів CCNA або CCNP. Тому, навчальними планами підготовки фахівців спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» в нашому університеті передбачена можливість обирати навчальні дисципліни циклу курсової підготовки за власним розсудом починаючи з другого курсу. Причому кожна з відповідних дисциплін містить навчальний курс відомого світового вендера телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення, по завершенню якого можливе отримання міжнародного сертифіката у власному авторизованому центрі PEARSON VUE.
Таким чином, кожного семестру обираючи ту або іншу навчальну дисципліну ви зможете отримувати один з сертифікатів:
Ми створили умови... Як ними скористатися для реалізації Вашого потенціалу – вирішувати ЛИШЕ ВАМ!!!