Університет уклав Угоду про співпрацю з Національним антарктичним науковим центром

17:53, 22-12-2015

Минулого тижня Державний університет телекомунікацій уклав Угоду про співробітництво в сфері телекомунікацій та інформаційних технологій з Національним антарктичним науковим центром.  Під цим документом, який офіційно діятиме від дня підписання до 2020 року, поставили підписи та печатки своїх установ ректор нашого університету В.Б.Толубко і директор НАНЦ В.А. Литвинов.

Підписання цієї угоди двох установ, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, вселяє надію, що незабаром стимулюватиме діяльність українських полярників у дусі останніх вимог  часу. Адже за умов успішного використання сучасних телекомунікацій та інформаційних технологій вони здатні не лише в рази підвищити ефективність своїх зусиль, а й дати поштовх певного розвитку вітчизняної економіки.

В останні роки НАНЦ уже звітував громадськості про цікаві й корисні розробки дослідників Антарктики у царині медицини і фармакології. Група вчених-геофізиків, які неодноразово працювали в експедиціях і безпосередньо  на Українській антарктичній станції Академік Вернадський, нещодавно удостоїлася честі стати лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки. Недавні практичні наробітки біологів відкривають реальну перспективу промислового використання біоресурсів Південного океану, якому останнім часом в нашій державі приділялося дуже мало уваги. Задля використання названих та цілого ряду інших наукових розробок необхідні не лише технічні й транспортні засоби, а й надійні комунікації, тісна взаємодія усіх зацікавлених відомств. Тож недарма ще двадцять років тому Кабміном видавалися спеціальні вказівки щодо спільної міжвідомчої підтримки антарктичних зусиль України.

Про все це говорили з нашими колегами фахівці НАНЦ, які в другій декаді минулого місяця (з 17 по 20 листопада 2015 року) були запрошені до Державного університету телекомунікацій,  аби взяти участь у Міжнародній науково-технічній конференції, мета якої – обговорення впливу інформаційно-телекомунікаційних технологій на економічне зростання держави та перспективи їхнього розвитку. Директор і головний інженер НАНЦ І.В.Мороз не тільки охоче відгукнулись на цю пропозицію, а й виступили перед учасниками конференції, ознайомивши їх із здобутками і проблемами дослідників Льодового континенту.

На жаль, досить тривале перебування НАНЦ під егідою відомства, що опікувалось питаннями інформатизації, науки та інновацій, так і не дозволило взяти ІР – технології на повноцінне озброєння дослідників Антарктики, а українська антарктична станція лишилася в Антарктиді єдиною станцією, яка не має Інтернету. В наступну експедицію туди мають поїхати дослідники однієї з сусідніх держав, для яких, на нашу думку, цей факт буде великим розчаруванням…

Тож налагодження дієвої співпраці полярників з ДУТ вселяють у серця дослідників нові перспективні надії.