Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Звернення завідувача кафедри ТСМ до студентів та майбутніх абітурієнтів спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка»

10:07, 13-06-2019

Шановні студенти! Шановні абітурієнти! Шановні колеги!

Таке звернення носить не випадковий характер, оскільки ви вже зараз або вже стали причетні, або вирішуєте пов‘язати своє майбутнє з найбільш перспективною галуззю національної економіки України, темпи розвитку якої і надалі будуть невпинно зростати.

Це зумовлене:

  • соціальним характером людського суспільства та потребою у спілкуванні;
  • зростанням рівня інформатизації суспільства та поступовим «розмиттям» кордонів у спілкуванні між громадянами різних країн;
  • технологічною революцією, що постійно збільшує кількість і складність мобільних гаджетів, які стають доступними усе ширшим верствам населення.

Таким чином, саме вам випадає щаслива доля: займатися необхідною та соціально значущою справою за непогані гроші (якщо зважити, що середній рівень заробітної платні в галузі суттєво перевищує її середній розмір у державі).

Але для того, щоб ви могли у подальшому отримувати гідну заробітну платню в умовах підвищення конкуренції на ринку працевлаштування, нам з вами сумісно належить вже зараз подолати найбільш суттєвий недолік системи вищої освіти – властивість її інертності, коли розроблені декілька років тому навчальні плани перестають відповідати вимогам сучасності.

Студенти, які вже навчаються в нашому Університеті, не могли не звернути уваги на суттєві зміни, що відбулися протягом останніх років для усунення зазначеного недоліку.

З метою задоволення зростаючого попиту українського суспільства на підготовку фахівців вищої кваліфікації, які не лише володіють теоретичними знаннями, але й мають практичні навички ефективно їх застосовувати в процесі експлуатації сучасного обладнання, в Університеті створена та постійно оновлюється лабораторна база, що інтегрована до загальної лабораторної мережі.

Кафедра телекомунікаційних систем та мереж є провідною випусковою кафедрою Університету, яка відповідає за формування програм навчання, зміст усіх навчальних дисциплін та якість підготовки найбільш багато чисельної категорії фахівців за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка».

Тому основні дисципліни, які дозволяють вам вивчити основи мережевих технологій, архітектуру та протоколи мереж наступного покоління (NGN), а також опанувати проектуванням, побудовою та технічною експлуатацією не окремих зразків обладнання, а телекомунікаційних мереж у цілому викладаються саме нашою кафедрою (як і питання, що стосуються функціонування найбільш важливого компонента будь-якої мережі-системи управління).

Засвоєння навчального матеріалу цих дисциплін забезпечується логічною послідовністю викладання навчальних дисциплін інших кафедр, для чого у цьому році і було кардинально змінено зміст навчання в Університеті з урахуванням вимог нової редакції Закону України «Про вищу освіту».

Хотілося б, щоб ви збагнули головне – зміст навчання стає все більш орієнтованим не на надання вам знань голої теорії, а на формування практичних навичок експлуатації сучасного телекомунікаційного обладнання, що складає основу побудови найсучасніших телекомунікаційних систем та мереж ведучих світових виробників.

Чудово розуміючи, що перспективи працевлаштування та розмір заробітної платні випускників Університету будуть залежати від  отриманого досвіду практичного використання обладнання, яке реально поставляється зараз світовими лідерами з його виробництва фірмам-провайдерам телекомунікаційних послуг та використовується в галузі телекомунікацій і сфері інформатизації, під час вашого навчання передбачена можливість послідовного вивчення декількох дисциплін за програмами підготовки таких всесвітньо відомих фірм як CISCO, HP та Huawei.

Пройшовши відповідний курс підготовки, ви матимете чудову нагоду скласти іспит на отриманням номерних сертифікатів CISCO, HP та Huawei, оскільки основний зміст відповідних програм вже буде вами опрацьований.

Наприклад, програмою вивчення навчальної дисципліни «Інформатика» на першому курсі навчання передбачена підготовка до складання іспиту на отримання початкового сертифікату CISCO, що забезпечить у подальшому допуск до складання іспитів на спеціалізований сертифікат CISCO у випадку успішного оволодіння навчальним матеріалом дисципліни «Сучасні комп‘ютерні системи та мережі», яка викладатиметься на третьому курсі навчання.

З цією метою на кафедрі телекомунікаційних систем та мереж створена навчальна лабораторія № 222, яка забезпечить у студентів спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» професійних компетенцій, визначених потенційними роботодавцями як необхідні у відповідних фахівців, і практичним навичок в технічній експлуатації сучасного телекомунікаційного обладнання, яке широко використовується провідними кампаніями, що надають відповідні послуги.

Можливості закладеної в даній лабораторії телекомунікаційної мережі дозволяють імітувати «міні-Укртелеком» в цілому, тобто моделювати функціонування інтегрованої телекомунікаційної мережі України. Вони дозволяють здійснювати подальше нарощування і конфігурацію мережі в міру поставки більш складного обладнання або при появі в експлуатації нових його зразків.

Навчання планується проводити на 21-му робочому місці, кожне з яких окремо дозволяє імітувати підключення територіально рознесених абонентів в будь-якому окремому населеному пункті України, а в цілому, з урахуванням підключення до єдиної навчально-лабораторної базі Інституту, - наочно представити студентам порядок налаштування, функціонування та обслуговування телекомунікаційної мережі в масштабі держави у цілому.

Окремі питання, пов'язані з специфікою діяльності інших кафедр, будуть при цьому вивчатися з використанням підключеного до цієї мережі обладнання аудиторій №№ 215, 220, 133, 216.

Природно, у зв'язку зі складністю одночасної закупівлі обладнання в такому обсязі, в даний момент представлено тільки обладнання, яке використовується для побудови мереж широкосмугового доступу в Internet, а саме DSLAM-и фірми Huawei.

Один DSLAM MA5300 і два DSLAM MA5600 фірми Huawei, які представлені в лабораторії практично використовуються в мережах широкосмугового доступу в Internet у більшості Internet-провайдерів, в т.ч. в Укртелекомі.

Таким чином, розроблені в межах дисциплін, що викладаються кафедрою, практичні та лабораторні роботи, які проводяться на даному обладнанні, відповідають типовим завданням, які виникають в ході підключення абонентів до мережі широкосмугового доступу та налаштування DSLAM.

Після успішного проходження даного циклу практичних робіт ви зможете працювати, наприклад, в Укртелекомі, і виконувати функціональні обов'язки, пов'язані з підключенням абонентів до мережі або виконанням базових налаштувань DSLAM і включенням DSLAM в мережу Укртелекому.

З метою розширення переліку необхідних практичних навичок, що формуються у студентів, в умовах обмеженого переліку представленого телекомунікаційного обладнання використовується емулятор фірми Huawei eNSP, який дозволяє вивчати комутатори і маршрутизатори фірми Huawei.

Можливості емулятора дозволяють моделювати мережу, що складається з декількох десятків віртуальних маршрутизаторів і комутаторів. Логіка роботи віртуальних пристроїв повністю відповідає реальному обладнанню. Можливості цього емулятора дозволяють підготуватися до здачі базового сертифікаційного тесту Huawei по маршрутизаторам і комутаторам (HCNA).

Зрозуміло, що наявність відповідних сертифікатів у сукупності з дипломом ДУТ виключить питання роботодавця про наявність практичного досвіду роботи з певними зразками телекомунікаційного обладнання, що не просто суттєво підвищить шанси вашого подальшого працевлаштування, а забезпечить прийом вас на посади с значно вищим розміром заробітної платні.

Нажаль, більшість випускників навчальних закладів не чули про існування нашого Університету. Дійсно, назва Державного університету телекомунікацій не є таким відомим «брендом» як КПІ або НАУ для абітурієнтів та їх батьків.

Але підкріплюючи відповідними сертифікатами факт отримання студентами нашого Університету практичних навичок  в технічній експлуатації  сучасного обладнання, яке виробляється світовими лідерами на ринку надання телекомунікаційних послуг, ми запрошуємо абітурієнтів 2019 року на навчання саме до нашого навчального закладу, оскільки впевнені, що випускники Державного університету телекомунікацій не матимуть жодних проблем з їх подальшим працевлаштуванням на престижні посади в перспективній галузі національної економіки України.

З повагою та сподіванням на плідну співпрацю під час навчання,
Завідувач кафедри телекомунікаційних систем та мереж В.Ф. Заїка.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж

Абітурієнту

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Переглядів: 12 776