У сферу компетенції фахівців з радіотехніки і телекомунікацій, входить все, без чого не можна уявити життя сучасного підприємства: підключення до інтернету, створення локальних мереж, налагодження телефонного і стільникового зв'язку, установка МІНІ-АТС і супутникових антен, IP-телефонія та ін.
Головне завдання мережевого інженера – підтримка інфраструктури або сервісу, їхня працездатність, покращення, модернізація, безпека. Залежно від розмірів компанії, хвилина простою сервісів легко може коштувати втрат від декількох тисяч до декількох мільйонів. Чи варто казати наскільки важливі та затребувані висококваліфіковані фахівці?.
Системні адміністратори та мережеві інженери – затребувані фахівці на ринку праці із одними з найвищих зарплат в Україні. Рівень заробітної плати залежить від кваліфікації, практичного досвіду і, в середньому, становить від 550$ до 3000$ на місяць.
На думку самих представників професії, найпривабливіша риса їх спеціальності – можливість працювати з обладнанням, вирішувати нестандартні завдання. «Або стандартні, але по-своєму».
Налаштування різного роду телекомунікаційного обладнання та комп’ютерної мережі, забезпечення її постійної працездатності та безпеки функціонування, усунення виникаючих проблем, налаштування доступу до ресурсів мережі для кожного користувача – ось у чому полягає ця робота.
Кафедра ТСМ проводить базову підготовку фахівців для ринку праці за напрямом «інженер електрозв’язку» за декількома найбільш затребуваними професіями. Основними з них є: