Літак на сонячних батареях Solar Impulse 2, який здійснює навколосвітню подорож, в ході перельоту через Тихий океан здійснить вимушену посадку в Нагої (Японія). Причиною затримки подорожі є несприятливі погодні умови, повідомляється в Twitter місії. Всього трансокеанська подорож із зупинкою на Гаваях мала зайняти п'ять діб. За цей час літак пролетів би вісім тисяч кілометрів. Solar Impulse 2 почав подорож в Абу-Дабі 9 березня 2015. Керують його польотом поперемінно два пілоти - Андре Боршберг і Бертран Пікар.
Загальна тривалість подорожі повинна скласти близько п'яти місяців (з них в повітрі - 25 днів). За цей час Solar Impulse 2 повинен здійснити не менше 12 посадок. Літак вже пролітав над територією Індії та Китаю. Очікується, що після Японії він досягне США, а потім відправиться в Європу.
Літальний апарат має розмах крил 72 метри і важить близько 2,3 тонни. Розміри літака можна порівняти з найбільшим пасажирським перевізником Airbus А380. Порівняно невелика вага апарату забезпечує конструкція з вуглецевого волокна. Значну частину літака покривають близько 17 тисяч фотоелементів, які разом з літій-іонними батареями забезпечують роботу двигунів апарату. Швидкість, яку може розвивати літак, дорівнює 140 кілометрам на годину, апарат здатний досягати висоти 12 тисяч метрів.
Solar Impulse 2 є модифікацією апарату HB-SIA, який мав розмах крил 63 метри і важив близько 1,6 тонни. HB-SIA був представлений публіці в червні 2009 року, а його перший політ відбувся в грудні того ж року. У липні 2010 року цей літак здійснив 26-годинний політ, використовуючи в основному енергію, отриману за допомогою 12 тисяч фотоелементів. HB-SIA здатний підніматися на висоти до 8,7 кілометра. HB-SIB, як офіційно називається друга модель серії Solar Impulse, призначений для демонстрацій можливостей альтернативної енергетики. Його офіційна презентація відбулася 9 березня 2014.