Незважаючи на нові соціальні реалії, в яких опинилися українці в період карантину, стрімко швидко наближається період вступної кампанія. І для випускників шкіл, і їх батьків все більш актуальним стає питання вибору професії. В епоху цифрової революції, глобалізації та мобільності цей вибір особливо складний.
На що ж варто звернути увагу випускники у виборі професії, які критерії повинні бути основними!
- Вчені вже довели, що у трудовій діяльності людина проводить більшу частину свого життя, тому вибір професії має бути обумовлений тою діяльностю, яка приносить задоволення, радість!
- Таланти! Для того, що б легко розкривати нові грані в професії, необхідно мати певних хист, який буде сприяти успішній реалізації людини в професійній діяльності.
- Сьогодні вибирати професію слід з урахуванням всіх трансформацій, яке переживає суспільство в епоху цифрової революції, тому одним з важливих критеріїв є актуальність професії в майбутньому. Адже вже сьогодні ізраїльський футуролог Юваль Ной Харари пророкує, що люди будуть конкурувати зі штучним інтелектом, а значить повинні розвивати якості, які недоступні машинам.
У зв'язку з цим хотілося б звернути увагу випускників та їх батьків на список професій, які будуть актуальними у будь-яких формах трансформації суспільства і топ позицію в цьому списку займає соціологія. Знання про роль людини, її взаємодії з різними формами соціальних організацій, в різних сферах життєдіяльності суспільства завжди будуть важливими і затребуваними!
Конкурентоспроможність випускників-соціологів формується в контексті інноваційного змісту навчання, який існує в Державному університеті телекомунікацій та успішно реалізується кафедрою економіки підприємств і соціальних технологій:
- компетентнісний підхід - всі знання, які отримують студенти в університеті мають прикладний характер. З другого курсу студенти-соціологи залучаються до реальних соціологічних досліджень. Подібна практика активного залучення студентів до досліджень сприяє отримання не тільки нових знань, а й розширенню комунікативних навичок, а також вирішенню ключової проблеми при працевлаштуванні - наявність практичного досвіду і професійних компетенцій.
- знання технологій, затребуваних в цифровому суспільстві. Студенти-соціологія вивчають програми ОСА і SPSS. Знання цих програми дозволяє випускникам спеціальності «Соціології» бути більш конкурентоспроможними на сучасному ринку праці. Так як вони опановують унікальну компетенцію, яка може бути затребувана майже у всіх галузях. Особливо актуальними ці знання є в контексті ролі big data і, відповідно, підвищенню попиту фахівців, які вміють обробляти і аналізувати дані.
- знання англійської мови, професійної лексики дозволяють бути затребуваними нашим випускникам-соціологам не тільки в українських компаніях, а й отримувати запрошення від міжнародних організацій.