Студенти Державного університету телекомунікацій, які навчаються за спеціальністю “Соціологія” знають, що поле професійної діяльності соціолога є душе широким. Одним з найцікавіших шляхів практичної діяльності сучасного соціолога є проведення маркетингових та економічних досліджень.
Ринок з точки зору соціології ринку - це один з елементів суспільства, який тісно пов’язаний з його соціальною структурою і соціальними процесами. Відповідно, соціологія ринку досліджує економічне життя, розвиток ринкової економіки як соціальний процес, що викликаний активністю соціальних спільнот. Саме тому, для формування у студентів-соціологів компетенцій з вивчення ринків інноваційними інструментіами, до освітньої програми включено дисципліну “«Економічні дослідження ринку та споживання».
В рамках професійного обміну досвідом з цієї дисципліни, доцентом кафедри економіки підприємств та соціальних технлологій, к.е.н. Ромащенко Ольгою Сергіївною 17.02.2020 р. було проведено відкриту лекцію для студентів ІІІ курсу спеціальності 051 «Соціологія».
На лекції за темою «Значення та процес дослідження ринку та споживання» були присутні не тільки викладачі кафедри економіки підприємств та соціальних технологій, а й завідувач кафедри менеджменту д.е.н., професор Гудзь Олена Євгеніївна та завідувач кафедри маркетингу д.е.н., професор Виноградова Олена Володимирівна. На лекції, яка проходила з використанням яскравої презентації, були розглянуті такі питання, як: історичний аспект виникнення та розвитку процесу дослідження ринку та споживання; мета, завдання, структура та класифікація досліджень ринку; основні методи та принципи організації досліджень ринку.
Навчальні цілі, які були поставлені на початку лекції, а саме: набуття вмінь здійснювати підбір напрямів і різновидів маркетингових досліджень ринку; засвоєння особливостей та методології проведення відповідних досліджень; уміння обирати методи контакту з респондентами під час досліджень були досягнуті. Зазначимо, що проведення лекцій на високому науково-методичному рівні є однією зі складових інноваційного змісту навчання в університеті.
До зустрічі на наступних заняттях, шановні студенти!